У МЗС пояснили, навіщо сьогодні потрібні дипвідносини з Росією

Розрив дипломатичних відносин в основному потягне за собою негатив, зазначив представник МЗС України Олексій Макеєв

Збереження дипломатичних відносин з Росією дозволить спілкуватися з агресором без посередників, заявив в ефірі передачі Свобода слова на каналі ICTV директор політичного департаменту міністерства закордонних справ України Олексій Макєєв.

“Дипломатичні відносини сьогодні дозволяють нам спілкуватися з Росією за столом переговорів без необхідності звертатися до посередника”, – сказав він, зазначивши, що Грузія з Росією не спілкуються без свого посередника – Швейцарії.

Дипломат зазначив, що в разі розриву дипвідносин, Україна втратить можливість витягати з російських в’язниць своїх громадян. “Ви бачите, яку сьогодні погоню за українцями на своїй території влаштувала Російська Федерація. Навіть за цих умов вона по тижнях або по місяцях не дає українським консулам доступ до арештованих наших громадян. Випадок з українським журналістом це ще раз підтверджує, а також велика кількість політичних ув’язнених в Російській Федерації. Ми відразу втрачаємо можливість захищати ті мільйони українських громадян, які перебувають на тій території. Тому на даний момент я бачу в основному негативні сторони остаточного розриву дипломатичних відносин “, – заявив Макєєв.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *