Газ якої якості поставляється в оселі українців: інфографіка

У ПАТ «Укртрансгаз» повідомили про показники якості природного газу, який поставлявся в будинку і квартири українських споживачів у вересні 2016 року.

ПАТ «Укртрансгаз» здійснює транспортування природного газу, який поставляється до магістральних газопроводів, і не має технічної можливості погіршувати або змінювати його якість.

Як стало відомо Domik.ua, у вересні 2016 року найбільша значення теплоти згорання природного газу було зафіксовано в Сумській області – 8548 ккал / куб.м, а найменші – в Херсонській області – 8087 ккал / куб.м

Газ якої якості поставляється в оселі українців: інфографіка

Відзначимо, що згідно з ГОСТ 5542-87 теплота згоряння не може бути нижче 7600 ккал / куб. м. Отже, згідно з даними «Укртрансгаз» у всіх регіонах України газ відповідає затвердженим нормам.

При цьому кияни повідомляють про низьку якість газу, що поставляється в квартири, і просять столичну владу усунути проблему. Відповідне звернення було зареєстровано на сайті петицій до влади Києва. «Якість газу, який надходить в квартири, дуже погане. Простому громадянину складно притягнути до відповідальності несумлінного постачальника. Київська міська рада має стежити за цим і відповідати за неякісні комунальні послуги », – упевнений автор петиції Ірина Пройда.

Проголосувати за петицію можна протягом 74 днів на сайті – https://petition.kievcity.gov.ua/petition/?pid=4854. Для того, щоб звернення було розглянуто столичними чиновниками, його повинні підтримати не менше 10000 чоловік.

Дізнатися більше інформації про формування тарифів на газ для споживачів, а також висловити свою думку щодо цього питання, можна на форумі порталу Domik.ua в розділі «Тарифи на газ».