У Мінфіні порекомендували українцям самим збирати на пенсію

Українців попередили, що відсутність накопичень у недержавних пенсійних фондах у майбутньому призведе до того, що вони залишаться без пенсій у зв’язку з демографічною ситуацією в країні. Про це повідомив очільник Міністерства фінансів Сергій Марченко.

Водночас, посадовець визнав, що наразі перехід громадян на накопичувальну пенсійну систему неможливий. Мовляв, необхідна поетапність. Адже не можуть роздати гроші недержавним пенсійним фондам. За його словами, на початку залучать державний накопичувальний інститут. Це може бути або державний пенсійний фонд, або державна керуюча компанія. Він додав, що все ж, на початковому етапі є деякі інструменти для вкладень, зокрема облігації внутрішніх державних позик.

Марченко також спростував скептичні закиди, що накопичувальна система неефективна.

«Солідарна пенсія повинна бути разом з накопичувальною. Якщо у вас немає накопичень в НПФ, розраховувати на пенсію взагалі не варто», – зазначив посадовець.

Глава Мінфіну наголосив про існування загрози краху солідарної системи у майбутньому через негативну демографічну статистику.

Нагадаємо:

У Міністерстві соціальної політики України представили новий законопроект про запровадження накопичувальної системи пенсії в Україні.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram