У Мінекономрозвитку назвали найзбитковіші держпідприємства України

Компанія НАК “Нафтогаз Україна” та ПАТ “Укрзалізниця” виявились найзбитковішими державними підприємствами України у 2015 році. Про це повідомила перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів на прес-конференції у Києві.

“Найбільш збитковими у 2015 році були компанії Нафтогаз зі збитком 25,1 млрд грн і Укрзалізниця зі збитком 16,8 млрд грн. Далі ДПЗКУ (Державна продовольчо-зернова корпорація України – ред.) – 3 млрд грн, Регіональні електричні мережі – 2,2 млрд грн”, – повідомила вона.

При цьому, за її словами, такі компанії як у Адміністрація морських портів України, Турбоатом, Енергоатом та Укргідроенерго завершили рік з прибутком.

“Якщо подивитись за галузями, то в структурі прибуткових галузей найбільшу долю становлять електроенергетика і хімічна промисловість, а в структурі збитків у 2015 році займає нафтогазова галузь”, – додала перший заступник міністра.

При цьому Юлія Ковалів наголосила, що за результатами 2015 року цей збиток зменшився майже втричі й становив 42,6 млрд грн, у порівнянні з  2014 роком, коли сукупні збитки ТОП-100 державних підприємств становили 119 млрд грн.

Отож, найзбитковіша галузь – нафтогазова, а найприбутковіша – електроенергетична та хімічна.

Нагадаємо, голова наглядової ради НАК «Нафтогаз» Андрій Коболев  минулого року спрогнозував  збиток підприємства у розмірі 6 млрд гривень. А Укрзалізниця від початку 2016 року отримала 2 млрд гривень збитків.