У комітеті парламенту вивчили деталі нападу охорони Медведчука на журналістів програми Схеми

В середу, 15 листопада, комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики провів засідання через інцидент у аеропорту Київ за участю журналістів програми Схеми та охорони Віктора Медведчука.

Зокрема, заступник начальника управління Головного слідчого управління Національної поліції Олександр Ковтун повідомив, що в рамках розслідування інциденту вже були проведені слідчі дії.

Ковтун заявив, що охоронці Віктора Медведчука відмовляються давати свідчення.

“Встановили двох охоронців, які здійснювали ці дії, вони від показань наразі відмовляються. Щодо дій працівника поліції, який був на місці та не припинив вчинення кримінального злочину призначили службове розслідування, наразі воно триває”.

У свою чергу, голова комітету парламенту Вікторія Сюмар зазначила, що позиція комітету “одностайна” в тому, що саме журналісти самі визначають, де проводити зйомку.

“Ніхто в публічному місці не має права перешкоджати журналістам здійснювати професійну діяльність. І вже журналісти вирішують, чому вони знімають в цьому місці. Це, я думаю, одностайна позиція членів комітету”, – заявила голова комітету

Позицію Віктора Медведчука на засіданні представляв нардеп Опозиційного блоку Василь Німченко, який звинуватив журналістів у “спробі переслідування”, передає Радіо Свобода.

“І навіть коли їхав автомобіль і автомобіль, який супроводжує, була спроба зупинити цю машину та це було вдень і в темний час доби”, – заявив Німченко.

Нагадаємо, 7 листопада в аеропорту Київ напали на журналістів програми Схеми при спробі зняти черговий приліт із Росії представника України на мінських переговорах і кума російського президента Віктора Медведчука. Пряме авіасполучення з Росією в Україні заборонено законом.