В уряді готуються до посилення карантину: встановлено нові карантинні норми

Сьогодні почався 528-й день карантину, який Кабінет Міністрів ввів з 12 березня 2020 року через епідемію коронавіруса COVID-19. На засіданні Кабміну 11 серпня  було прийнято рішення про продовження адаптивного карантину до 1 жовтня 2021 року. До цієї дати залишився 41 день. Також в уряді готуються до можливих нових карантинних обмежень через спалах “Дельти”.

З 5 серпня в Україні діють нові правила перетину кордону.

Згідно зі змінами, іноземні громадяни для перетину кордону України повинні мати ПЛР-тест, страховку на випадок, якщо вони захворіють на території України.

Після перетину кордону вони повинні активувати додаток “Вдома”, після цього протягом 71 години здати або ПЛР-тест на визначення COVID-19, або тест на визначення антигену до COVID-19.

Громадяни України на кордоні повинні пред’явити міжнародне свідоцтво про вакцинацію або документ про отримання 1 дози вакцини проти COVID-19.

У разі, якщо таких документів у громадянина немає, то необхідно встановити додаток “Вдома” і протягом 72 годин здати ПЛР тест.

Також відновлюється тестування швидкими тестами на антиген на КПВВ в Донецькій і Луганській областях та з окупованим Кримом.

В Україні встановили нові карантинні норми.

“Зелений” рівень епідемічної небезпеки, за якого зберігається масковий режим у громадському транспорті, під час масових заходів.

Дозволяється робота громадського харчування, розважальних закладів (нічних клубів), кінотеатрів та залів інших сфер культури, проведення інших масових заходів за умови дотримання маскового режиму.

Дотримання маскового режиму під час проведення масових заходів є необов’язковим, якщо у всіх учасників та організаторів є негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на антиген, проведеного не більше ніж за 72 години до проведення заходу, або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації проти COVID-19 вакцинами, внесеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.

“Зелений” і “жовтий” рівні епіднебезпеки встановлюються одночасно на всій території країни, “помаранчевий” і “червоний” визначаються для регіону.

“Жовтий” рівень встановлюється рішенням державної ТЕБ та НС за ініціативою міністра охорони здоров’я, якщо протягом трьох днів поспіль на всій території України:

– кількість виявлених нових випадків інфікування COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів перевищуватиме 75;

– коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становитиме понад 4%;

– кількість тестувань методом ПЛР і експрес-тестування на антиген протягом останніх семи днів на 100 тис. населення буде меншою 300;

– за наявності підстав для встановлення “червоного” рівня епіднебезпеки на території принаймні одного регіону.

У “жовтій” зоні забороняється проведення масових заходів за участю понад однієї людини на 4 кв. м. площі будівлі або території, заповненість кінозалів і залів інших закладів культури понад 50% місць, заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж одна людина на 10 кв. метрів. Водночас обмеження за часом роботи закладів відсутні.

“Помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки не містить додаткових обмежень, проте місцеві органи влади можуть упроваджувати додаткові обмеження.

Він визначається автоматично, коли спостерігатиметься перевищення хоча б одного з таких показників:

завантаженість у регіоні (області) ліжок із киснем більше ніж на 65%;

– кількість тестувань ПЛР і на антиген протягом семи днів на 100 тис. населення менше ніж 300;

– кількість госпіталізацій протягом семи днів на 100 тис. населення понад 60;

– коефіцієнт виявлених випадків ПЛР або експрес-тестів на антиген більше ніж 20%;

– зростання кількості госпіталізацій за сім днів порівняно з попереднім аналогічним періодом більше ніж на 50%.

“Червоний” рівень встановлюється на території регіону в разі наявності протягом трьох днів поспіль двох і більше показників.

У разі впровадження “червоного” рівня епідемічної небезпеки зберігаються всі попередні обмеження, а також забороняється:

– робота громадського харчування, крім адресної доставки і замовлень на винос;

робота ТРЦ й інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;

– робота навчальних закладів, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл;

– робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;

– проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;

– робота закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- і відеозйомки.

У “червоній” зоні дозволяється робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек і всіх продовольчих магазинів.

Карантин в Україні скасують, коли: відсоток хворих українців залишиться незмінним як мінімум протягом 10 днів; в лікарнях залишиться менше 50% пацієнтів з COVID-19.

Нагадаємо:

В Одесі в таборі “Молода гвардія” спалах коронавірусу. Захворіли  50 дітей і 10 дорослих.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram