У Грузії почалися президентські вибори

У Грузії в неділю, 28 жовтня, почалися вибори президента: очільника держави востаннє обирають шляхом загального прямого голосування.

Про це повідомляє ТАСС.

Вибори президента Грузії стартували в неділю о 08:00 за місцевим часом. Одним із перших проголосував прем’єр-міністр країни Мамука Бахтадзе, він прийшов на виборчу дільницю в Дідубійському районі Тбілісі.

На посаду президента Грузії претендують 25 кандидатів. Серед них – два колишніх міністра закордонних справ: незалежна кандидат Саломе Зурабішвілі, підтримувана правлячою партією Грузинська мрія, і Григол Вашадзе – кандидат від опозиційного об’єднання Сила в єдності. Обидва кандидати очолювали МЗС Грузії за Михайла Саакашвілі і є фаворитами виборів. Їх об’єднує відсутність симпатій до Росії і курс на зближення з Європейським Союзом і НАТО.

Чинний президент Грузії Георгій Маргвелашвілі не став висувати свою кандидатуру на другий термін. Не стала брати участь у виборах і лідер опозиційної партії Демократичний рух, колишня голова парламенту Ніно Бурджанадзе.

Як відомо, рік тому парламент країни затвердив нову конституцію, яка перетворила Грузію на парламентську республіку. Це означає, що на наступних виборах у 2024 році президента країни призначить виборча колегія, що складається з 150 депутатів парламенту і 150 представників місцевої влади. При цьому його повноваження будуть значно скорочені.

Всього працюватимуть 3703 виборчі дільниці.

Попередні дані Центральної виборчої комісії про підсумки виборів з’являться в ніч на понеділок, 29 жовтня. Для перемоги в першому турі виборів необхідно набрати понад 50% голосів виборців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *