Пояснення Мінсоцполітики: як отримати допомогу на дитину з 1 вересня

З 1 вересня в Україні починає працювати новий механізм отримання грошової компенсації при народженні дитини, яку виплачуватимуть замість «пакунків малюка». Про це повідомляє Мінсоцполітики, яке розписало для батьків алгоритм отримання цієї допомоги. Вказується, що відтепер батьки самі зможуть вирішувати, на що витратити отримані від держави гроші.

Пояснення Мінсоцполітики: як отримати допомогу на дитину з 1 вересня

Згідно з оприлюдненою інфографікою, отримати грошову компенсацію замість одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” можуть громадяни України, іноземці та особи без громадянства у яких народилася дитина та які разом з нею на законних підставах проживають на території країни, є її батьками, патронатними вихователями, прийомними батьками, батьками-вихователями, опікунами (якщо батьки відмовилися від новонародженої дитини в пологовому будинку (відділенні), перинатальному, неонатальному центрі) і забезпечують належні умови для догляду за нею та її виховання.

Крім того, громадяни, які у 2020 році не отримали “пакунок малюка” в натуральному вигляді, можуть звернутися по грошову компенсацію протягом 12 місяців від дня народження дитини.

Зазначається, що АТ КБ “ПриватБанк” відкриває поточний рахунок отримувачу грошової компенсації зі спеціальним режимом використання та отримання картки для виплат “пакунок малюка”.

Після зарахування коштів на картку для виплат “пакунок малюка” отримувачі самостійно витрачають гроші виключно на купівлю дитячих товарів та товарів для породіллі, придбати які можна у закладах торгівлі та інтернет-магазинах, які приєдналися до реалізації пілотного проєкту з монетизації одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.

У Мінсоцполітики наголошують, що кошти можуть бути витрачені протягом року з дня їх зарахування на рахунок.

Переходьте за посиланням і читайте детально на сторінці Мінсоцполітики

Нагадаємо, в липні уряд запропонував (а згодом і затвердив відповідне рішення) замість видачі «пакетів» запровадити виплати в розмірі 5 тис. грн на одного новонародженого.

Однак Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликав зберегти програму «пакунок малюка»  саме в натуральній формі: мовляв, 5 тис. грн – це неввигідний обмін для батьків.

Перехід на грошову компенсацію «пакунку малюка» пов’язаний зі складнощами в тендерних закупівлях, але Міністерство соцполітики заявило, що може й переглянути своє рішення.