У держстаті стверджують, що середня зарплата в Україні в грудні перевищила 10,5 тис. гривень

Середня заробітна плата в Україні в грудні 2018 року сягнула 10 573 гривень, що в 2,8 рази більше показника мінімальної зарплати.

Про це повідомила прес-служба Кабінету Міністрів України.

“Як свідчать дані Державної служби статистики України, зростання реальної зарплати за грудень по відношенню до листопада склав 14,5%. Зростання за рік – 9,7%”, – говориться в повідомленні.

В галузевому розрізі зарплати в промисловості склали в середньому 11 563 грн.

Істотно вище середніх були зарплати в секторі інформаційних технологій (15 518 грн), науково-технічної діяльності (15 490 грн), страхової діяльності (більше 18 тисяч гривень).

У той же час, в регіональному розрізі найбільший показник середньої зарплати зафіксований у Києві – 16,5 тисяч гривень.

“Досягнутий показник середньої зарплати цілком відповідає розрахункам і прогнозам Кабінету Міністрів. Глава Уряду підкреслював, що показник в 10 тис. грн – це орієнтир, який буде досягнутий за підсумками року”, – відзначили в прес-службі.

За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, Кабінету міністрів потрібно 3-4 роки, щоб добитися підвищення середньої зарплати в Україні до 15 тисяч гривень.

А ще Рева запропонував: «ТРЕБА ДІЛИТИСЯ» і висунув ідею обкласти найбідніших українців новими податками

Міністр соцполітики Андрій Рева запропонував, щоб ті, хто отримує мінімальну зарплату, платили подвійний ЄСВ.

Про це він сказав у ефірі одного із телеканалів. (Слухати з 4 хв 40 сек)

Рева визнав, що в Україні справді вкрай низькі пенсії, але за його словами всі пенсіонери отримують субсидії.

” У нас сьогодні малі та середні приватні підприємства декларують те, що їхні працівники заробляють мінімальну зарплату. Навіть у керівників підприємств — зарплата 3 723 гривень. Коли ми запропонували сплату ЄСВ не з однієї мінімальної зарплати, а з двох,  тобто приватним підприємцям потрібно було б заплатити ще тисячу гривень у бюджет, усі забули про пенсіонерів, усі почали рятувати бізнес. Хоча це не порятунок бізнесу, а спроба зберегти тіньові схеми. Я підтримую Президента, що бізнес повинен бути відповідальним і в час, коли в Україні така бідність, треба поділитись. І ми зараз запропонували такий законопроект і будемо за нього боротися”, — сказав Рева.

 І ми зараз запропонували такий законопроект і будемо за нього боротися”, — сказав Рева у грудні 2018 року. Невже готові піти на те, щоб дрібний і середній бізнес знищити повністю?

Причина того, що зарплати перестають зростати полягає, насамперед, у вичерпанні ресурсів реального сектору на підвищення платні. Якщо економіка зростає дуже повільно, або не зростає взагалі, то додаткових коштів для оплати праці у бізнесу просто немає і з огляду на тенденції у найближчій перспективі не буде. Але хто про це думає?

Наразі реальний дохід українців досі складає лише 82 % від рівня 2013 року, а реальні готівкові доходи громадян, за даними НБУ, зросли лише на 9,8 %. Звісно зарплата зростає, мінімальна за рік збільшилася на 13 %. За підсумками 11 місяців минулого року зростання середньої номінальної зарплати склало 22,5 %, якщо порівнювати з листопадом 2017 року. Але номінальний ріст не відображає реальне зростання доходів, бо не враховує інфляцію. А якщо порівнювати динаміку зростання середньої зарплати не з минулим роком, а з минулим місяцем, тобто жовтнем, то вийде, що зростання взагалі не було – середня зарплата знизилася з 9218 грн до 9161 грн.

При номінальному зростанні заробітків українців на 22,5 % реальне зростання, порівняно з минулим роком, було значно скромнішим – 11,4%, а порівняно з попереднім місяцем – знизилися на 2 %.

Фактичне, але дуже незначне підвищення зарплат відбулося в секторах державного управління, охорони здоров’я та розваг. В інших галузях підвищувати платню в останні місяці року припинили. А у таких сферах, як освіта, сільське господарство, транспорт, поштові послуги та фінанси, зарплати, навпаки, скоротилися. Причина полягає, насамперед, у вичерпанні ресурсів реального сектору на підвищення платні. Якщо економіка зростає дуже повільно, або не зростає взагалі, то додаткових коштів для оплати праці у бізнесу просто немає і з огляду на тенденції у найближчій перспективі не буде.

Очікується, що темпи зростання реального ВВП цього року знизяться до 2,5 % через жорстку монетарну та фіскальну політику держави, зумовлені як піковим борговим навантаженням, так і виборчим періодом, який завжди додає невизначеності. Зовнішні чинники також не на нашу користь – темпи зростання економік країн-торговельних партнерів України сповільнюються, що може негативно вплинути і на наші експортні здобутки. Головним рушієм економічного зростання цього року лишатиметься споживання на внутрішньому ринку, тобто реальний приріст ВВП залежатиме від тієї кількості товарів, яку купуватимуть українці. Отже, якщо спростити, то приріст ВВП напряму залежить від росту доходів населення.

Український бізнес, подолавши кризу, планово нарощував прибутки і зі стриманим оптимізмом дивився у майбутнє. Загалом доволі помірне зростання зберігається і досі, більшість галузей за підсумками трьох кварталів минулого року фіксує приріст у 2-3 %. Втім, помітний спад у легкій (-3 %) та харчовій (-2 %) промисловостях та, через зниження врожайності, у масло-жировому виробництві (-10 %). Але занепокоєння викликає інший тренд: з третього кварталу 2017-го, після дворічного зростання, почала знижуватися рентабельність компаній.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *