“Геть ТЕЦ з Переяслава! Громадо, прокидайся”

Саме такі заклики лунали сьогодні поблизу території, яка належить ТОВ “Югенергопромтранс” , яке будує ТЕЦ у нашому місті попри протести переяславців та ще минулорічне рішення громадських слухань, на яких громада сказала своє майже одностайне “НІ” цьому будівництву.

Від 2015 року триває ця оборудка. Чому оборудка? Та тому, що все це будівництво почалося і продовжується на брехні….

Тому сьогодні громада вимагала зупинити будівництво електростанції на біомасі, яке повним ходом продовжується на вулиці Героїв Дніпра, 38а/1. Люди занепокоєні – робота ТЕЦ несе екологічні ризики і не тільки.

Це  була акція попередження.

Світлина від Mar'yana Shalayko-Voloshyn.

Світлина від Mar'yana Shalayko-Voloshyn.

Світлина від Ігора Щирого Українця.

Світлина від Ігора Щирого Українця.

Світлина від Ігора Щирого Українця.

Нагадаємо, звіт депутатської комісії по питанню будівництва ТЕЦ був оприлюднений на позачерговій сесії , яка відбулася 2 червня 2017 року. До матеріалів і документів були залучені аудіозаписи сесій, на яких розглядалися питання, пов’язані з діяльністю ТОВ “Югенергопромтранс” в нашому місті.

Було багато конкретики та посилань на документи. Зокрема, комісія встановила, що додаткові земельні питання, які були винесені на 79-ту позачергову сесію Переяслав-Хм. міської ради 6 скликання 20 жовтня 2015 року, і які були пов’язані з діяльністю ТОВ “Югенергопромтранс”, попередньо не розглядалися постійною земельною комісією. Крім того, відсутніми були навіть проекти рішень по них, через що більшість депутатів могли й не знати, за що саме голосують.

В результаті на цій сесії був наданий дозвіл на розподіл ділянки ТОВ “СОБИН” розміром 4,579 га на дві ділянки орієнтовними площами 1,5 га та 3,0790 га. Того ж дня був наданий вже інший дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ТОВ “Енерго-промислова група “Югенергопромтранс” площею 1,5241 га. В такий незаконний спосіб, без набуття чинності першого рішення по ТОВ “СОБИН” про розподіл земельної ділянки, депутати проголосували ще й за відведення земельної ділянки в оренду ТОВ “Енерго-промислова група “Югенергопромтранс”. Крім того, не набувши права на оренду земельної ділянки, група “Югенергопромтранс” на цій же сесії змінила ще й її цільове призначення — код КВЦПЗ.

17 грудня 2015 року на 3-ій сесії міської ради розглядалося питання “Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок по вул. Г. Дніпра 38/1 та 38а/1 в оренду ТОВ «Енерго-промислова група “Югенергопромтранс”. Деякі депутати, як було чути з аудіозапису, вже тоді запитували керівництво ТОВ, чи не планує воно будувати ТЕЦ в Переяславі, однак виконуючий тоді обов’язки директора товариства запевнив, що коштів на це бракує. Тому на одній ділянці буде будуватися митний склад для зберігання купленого обладнання ТЕЦ, а на іншій – деревообробний цех. Тобто запитання щодо ТЕЦ знову зависли в повітрі.

На 8-ій сесії Переяслав-Хм. міської ради VII скликання, яка відбулася 1 березня 2016 р. ТОВ «Енерго-промислова група “Югенергопромтранс” звернулося з проханням змінити цільове призначення землі (код КВЦПЗ). Депутати без зайвих запитань дали на це згоду.

А далі ситуація почала виходити у декого з-під контролю. І переяславці, і їх обранці стали здогадуватися про те, що будівництво ТЕЦ у місті таки планується, навіть якісь роботи вже ведуться. Тому на 10-ій сесії 5 квітня 2016 р. при розгляді питання щодо розробки та видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної  ділянки ТОВ «Енерго-промислова група «Югенергопромтранс» було прийняте рішення про їх скасування. Депутати проголосували й за те, щоб юридичний відділ міськради звернувся до прокуратури чи суду з приводу визнання незаконними рішень Переяслав-Хм. міської ради від 20 жовтня 2015 р. Однак міський голова тоді наклав на нього своє вето, а при повторному розгляді питання депутатам вже не вистачило голосів для його подолання.

На наступних сесіях питання будівництва ТЕЦ піднімалися ще і ще: на 11-ій сесії 28 квітня 2016 р., на 16-ій 30 червня 2016 р., на 20-ій 25 серпня 2016 р, на 26-ій 29 грудня 2016 р, на 36-ій 29 травня 2017 р. Щоразу мова знову йшла про заборону її будівництва в нашому місті. Але реакції на всі ті рішення фактично не було.

На позачерговій сесії 2 червня ц.р., зі слів секретаря ради Петра Бочаріна, у справі будівництва об’єктів по вул. Героїв Дніпра, 38-а/1 за увесь час було підготовлено 27 різних документів! “Не можна й зараз сказати, що саме там споруджується”, – зазначив службовець. Він повідомив також і про те, що дозвіл на вже розпочате будівництво може скасувати лише Державна будівельна інспекція. Раніше до неї вже було направлене відповідне клопотання від міської ради. Та відповіді немає й досі…

Дивно виходить, правда? Стільки колотнечі, скільки прийнятих рішень, а віз і нині там… Більше того, ще й винних за допущені помилки не знайдеш… Адже були порушення регламенту, Закону про місцеве самоврядування… Втім ніхто з місцевих чиновників так і не наважився визнати себе винним. То чи можна подібне вважати за нормальне? Цікаво, а за що ж тоді отримують премії по 150-200% з коштів платників податків люди, які не несуть жодної відповідальності за свою роботу?

Член тимчасової депутатської комісії Олена Розовик повідомила присутнім на сесії про те, що ТОВ «Енерго-промислова група «Югенергопромтранс» чомусь не публікувала у місцевій пресі, як того вимагає закон, своєї заяви про наміри побудувати в місті підприємство, яке відноситься до четвертої категорії складності. Натомість в “Експертному звіті щодо розгляду проектної документації за проектом “Будівництво електростанції на біомасі встановленою потужністю 5000 кВт в м. Переяславі-Хмельницькому Київської області” (виходить — планувалася таки ТЕЦ) від 2 серпня 2016 р., здійсненого ТОВ “Українська будівельно-технічна експертиза”, вказана зовсім інша інформація.

ТОВ «Югенергопромтранс», на жаль, не забажав організувати й громадських слухань щодо даного питання, хоч вони й прописані в будівельних нормах. А якби ж бізнесмени зробили це вчасно, то надалі не потрібно було б витрачати стільки сил та нервів на те, щоб виправдовуватися перед людьми. Чи не так?

Тоді, 2 червня, Володимир Куковальський, стоячи на трибуні, привселюдно сказав – ТЕЦ не будуватимемо…. Але сказав і, мабуть, забув…..

Про те, як  пройшла сьогоднішня акція попередження і які вимоги на ній були прийняті, читайте в газеті “Діловий Переяслав”.