Loading...

МВФ настійно рекомендує продовжувати боротьбу з корупцією і скасувати пенсійні привілеї

Місія МВФ буде наполягати на продовженні в Україні антикорупційної реформи і скасування пенсійних привілеїв для окремих груп населення. А також чекає належного обґрунтування та розрахунків на держбюджет і конкурентосопособность виробників ініційованого Кабміном 2-кратного збільшення мінзарплати.
Для перегляду питання про виділення Києву чергового траншу, місія Міжнародного валютного фонду, яка прибула в Україну 3 листопада, наполягає на посиленні боротьби з корупцією, реалізації пенсійної реформи, а також на збалансованості проекту держбюджету-2017, підвищенні платіжної дисципліни учасників енергоринку і продовження реформи податкової служби .

Про це в своїй статті для ZN.UA пише Юрій Сколотяний. За його словами, серед вимог МВФ є як ключові пріоритети, так і підлягають обговоренню і коригуванню «структурні маяки».

«Оскільки МВФ, як і будь-якого нормального кредитора, цікавить, перш за все, відновлення платоспроможності його боржників, то зниження загального боргового навантаження, а також збалансованість держбюджету і стан поточного рахунку платіжного балансу – традиційно, ключові пріоритети. Саме до них прив’язуються так звані критерії ефективності виконання програми (performance criteria) – пункти, без реалізації яких про надання нових траншів не може бути й мови. Але навіть так звані структурні маяки можна обговорювати та корегувати », – пише автор.

За словами аналітика, пріоритетними умовами надання нового траншу для України, виходячи з інтерв’ю директора європейського департаменту МВФ Пола Томсена, є успіх в боротьбі з корупцією і реалізація пенсійної реформи в частині приведення пенсійного віку окремих груп пенсіонерів до загального показника і усунення привілеїв.

В області формування бюджету, місіонери фонду очікують від Києва пояснень структури доходів і витрат, а також обґрунтування ряду статей в проекті бюджету на наступний рік. Експерти фонду, зокрема, цікавляться, як закладене в бюджет підвищення мінімальної зарплати майже в 2 рази позначиться на його збалансованості і конкурентоспроможності українських підприємств. За інформацією ZN.UA, в МВФ також очікують пов’язання бюджетних витрат зі структурними реформами в основних бюджетних сферах (освіті, охороні здоров’я, пенсійну систему).

В області енергоефективності експерти фонду вказують українській стороні на проблеми з платіжною дисципліною споживачів, що може нівелювати «певні досягнення в енергосекторі».

В рамках продовження антикорупційної реформи, МВФ очікує від українського парламенту ухвалення пакету законопроектів, що підсилюють функціональну здатність Антикорупційного бюро. Увага також звертається на те, щоб перевірка декларацій чиновників і ведення розслідувань велися на умовах рівності всіх перед законом.

Крім того, в МВФ очікують продовження реформи податкової служби (проводиться відповідно до затвердженого плану), прогресу в докапіталізації банківської системи (складності якої пов’язані з одним з українських системних банків), та проведення ефективних реформ монетарної політики, спрямованої на підвищення стійкості та незалежності НБУ .

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *