У четвер у ВР відбудеться голосування особливого статусу Донбасаю Комітет підтримав

Повідомленняя “Інтерфакс-Україна“, глава фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко в коментарі “Інтерфаксу”.

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевої самоврядування, регіонального розвитку та містобудування у середу рекомендував парламенту включити до порядку денного на четвер, і прийняти законопроект, що продовжує дію закону про “особливий статус” Донбасу ще на рік.

При цьому, представники фракцій “Голос” Роман Лозинський та “Батьківщини” Олена Шкрум, які входять в комітет, заявили, що їх фракції не будуть голосувати за даний законопроект.

 Корнієнко заявив, що Рада в четвер розгляне і може проголосувати в цілому цей законопроект. Він пояснив, що необхідність продовження дії закону обумовлена ​​рішенням, прийнятим на нормандської зустрічі. За його словами, новий текст закону про особливий статус буде готовий максимум протягом року.

 Корнієнко: “Ми фактично не змінюємо слова, міняємо тільки цифри, це така компромісна позиція. Сам закон ми будемо починати розробляти”.

 Народні депутати “Слуги народу” зареєстрували у Верховній Раді проєкт, який має продовжити дію закону про особливий статус Донбасу на один рік.

Президент Володимир Зеленський 3 жовтня заявив, що буде розроблено новий закон про особливий статус.

Водночас, у тексті комюніке за результатами Нормандської зустрічі в Парижі 9 грудня, вказано, що “сторони зацікавлені у досягненні домовленостей у рамках Нормандського формату (Н4) і Тристоронньої контактної групи щодо всіх правових аспектів Закону про особливий порядок місцевого самоврядування (про особливий статус) окремих районів Донецької та Луганської областей – як вказано у Комплексі заходів з виконання Мінських домовленостей від 2015 року – з метою забезпечення його функціонування на постійній основі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *