ЦВК: ТОП-10 партій, які взяли найбільше мандатів на виборах

Комісія отримала інформацію про понад 98% обраних голів від загальної кількості, які обираються на цьогорічних місцевих виборах. Представники президентської партії “Слуга народу” взяли найбільшу кількість мандатів депутатів місцевих рад, з числа кандидатів, яких висували партії. Про це повідомила ЦВК

За останніми даними Центральної виборчої комісії, на посади сільських, селищних, міських голів обрані висуванці 46 політичних партій, найбільше – від «Слуги народу».

Як повідомили у відділі взаємодії із ЗМІ Секретаріату Центрвиборчкому, станом на сьогодні Комісія отримала інформацію про понад 98 % обраних голів від загальної кількості, які обираються на цьогорічних місцевих виборах. З них 661 обраний голова балотувався шляхом самовисування, 733 – висувалися місцевими організаціями політичних партій. Останні загалом є представниками 46 партій.

Із загальної кількості обраних депутатів, висунутих місцевими організаціями політичних партій, наразі найбільше мандатів отримали представники партії

Місцеві вибори: хто переміг на виборах мерів та сільських голів

  • “Слуга народу” – майже 17,59 % (5 809 осіб).
  • На другому місці “Батьківщина” – понад 12,39 % депутатів (4 093 особи).
  • На третьому місці “ОПЗЖ” – 11,75 % (3 881 депутати).

Решта партій розподілилися наступним чином:  

  • “За майбутнє” – понад 11,42 % мандатів від загальної кількості (3 773 осіб),
  • “Європейська солідарність” – майже 10,73 % (3 543 осіб),
  • “Наш край” – майже 5,13 % (1 694 осіб),
  • “Всеукраїнське обʼєднання “Свобода” – понад 2,61 % (863 осіб),
  • “Українська стратегія Гройсмана” – майже 1,72 % (567 осіб),
  • “Пропозиція” – понад 1, 66 % (549 осіб),
  • “Радикальна партія Олега Ляшка” – майже 1,62 % (535 осіб).

ЦВК: ТОП-10 партій, які взяли найбільше мандатів на виборах

Також у ЦВК зазначають, що 6 586 обраних депутатів висувалися для участі у виборах шляхом самовисування (у територіальних громадах з кількістю виборців до 10 тисяч), а 33 029 обраних депутатів висувалися місцевими організаціями політичних партій.

Загалом своїх представників у місцевих радах різних рівнів отримали 110 політичних партій.

Водночас в ЦВК наголосили, що наведені дані ще не є остаточними, оскільки відомості про результати місцевих виборів ще продовжують надходити від територіальних виборчих комісій.

Місцеві вибори в Україні: що відомо

В РНБО закликали Центрвиборчком вжити невідкладних заходів для встановлення результатів місцевих виборів

У відомстві наголосили, що апарат РНБО фіксує зростання соціальної напруженості та виникнення ризиків національній безпеці в ситуації, пов’язаній з недостатнім інформуванням суспільства щодо офіційних результатів виборів.

Нагадаємо:

Чергові місцеві вибори в Україні відбулися 25 жовтня.

Результати виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів мають бути встановлені не пізніш як на 12-й день після дня голосування, тобто по 6 листопада.