Ціна на куряче яйце росте, експерти кажуть про змову

Всеукраїнська асоціація постачальників торговельних мереж проаналізувала стрибки цін на курячі яйця за останні три роки.

На ринку курячих яєць може бути картельна змова виробників. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав директор асоціації Олексій Дорошенко. За його словами, у січні 2016 року ціна, за даними держстатистики, знизилась із 24,3 гривні до 20,4 гривень або на 16%. У січні торік ситуація повторилася – з 21 гривні ціна впала до 18,6 гривень за десяток яєць. Цьогоріч держстатистики зафіксувало зростання на 2% з 30,2 гривень до 30,8 гривень. Утім з урахуванням зміни методики підрахунку, тобто переходу з вартості яєць 1-2 категорії до середньої ціни 1,2 та вищої категоріїї, можна говорити про 18-тивідсоткове зростання, уточнює Дорошенко. Тобто фактично ціна зросла з 26 гривень до 30,8 гривень за десяток.

Експерт уточнив, що в грудні ціна зазвичай росте на хвилі попиту, втім в січні падає. Така тенденція прослідковується вже третій рік поспіль, вважають в асоціації. А відтак можна говорити про певну змову виробників, вважає Дорошенко.

В Асоціації постачальників торговельних мереж закликають Антимонопольний комітет перевірити виробників даної продукції та дослідити ціну, за якою продукція продається магазинам або оптовим покупцям та експортну ціну. Якщо остання є значно нижчою за продаж – можна говорити про антиконкурентні дії на ринку курячих яєць, вважають представники асоціації.

http://agro-business.com.ua/agrobusiness/item/9618-tsina-na-kuriache-iaitse-roste-eksperty-kazhut-pro-zmovu.html

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *