Трамп не відмовився від ідеї ввести надзвичайний стан заради стіни на кордоні

Президент США Дональд Трамп оголосив, що у нього є повне право оголосити в країні надзвичайний стан і він “майже точно” це зробить, якщо йому не вдасться домовитися з Демократичною партією про будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

Про це пише BBC.

Вирушаючи в Техас на кордон з Мексикою, Трамп оголосив, що може ввести в країні надзвичайний стан, щоб домогтися спорудження стіни на південному кордоні США.

“У мене є повне право оголосити надзвичайний стан. Юристи дали мені такі рекомендації. Я поки не готовий це зробити, але якщо доведеться, зроблю, – пообіцяв Трамп.

 “Я ще не зробив цього, але можу це зробити. Якщо не вийде (домовитися з демократами), я, ймовірно, так і зроблю. Я б навіть сказав, що безсумнівно зроблю це”, – підкреслив він.

Трамп зазначив, що або він здобуде перемогу і досягне компромісу з демократами, або оголосить надзвичайний стан. Яким може бути компроміс, неясно.

Президент США Дональд Трамп готовий використовувати для будівництва стіни на кордоні з Мексикою гроші, призначені для проведення робіт по всій країні для запобігання катастроф і фінансування району Пуерто-Ріко, який постраждав від урагану.

Такий варіант нібито обговорювався представниками Міністерства оборони США з президентом під час його польоту на південний кордон, передає NBC News.со посиланням на трьох чиновників.

Зокрема, Трамп дізнався про можливість використовувати гроші Інженерного корпусу сухопутних військ США в розмірі $13,9 млрд, призначених для допомоги постраждалим від стихійних лих територій, для будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

  • Американські сенатори не змогли узгодити проект бюджету країни, через що в США тимчасово призупинилася робота держустанов (“шатдаун”).
  • Документ не був прийнятий через розбіжності між демократами і республіканцями щодо планів президента США побудувати стіну на кордоні з Мексикою.
  • Трамп вимагає виділити майже 6 мільярдів доларів на фінансування стіни, а демократи категорично відкидають цю пропозицію.
  • Палата представників Конгресу США, більшість у якій мають демократи, ухвалила низку законопроектів, спрямованих на завершення “шатдауну”.
  • Водночас Палата відкинула вимогу президента Трампа про додаткове фінансування прикордонної стіни.
  • Трамп заявив, що не поїде на Всесвітній економічний форум в Європу через розбіжності з “демократами” у питанні стіни.
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *