Суд Лондона відмовився від справи ПриватБанку проти Коломойського: чим загрожує
Високий суд Лондона вирішив, що йому не підсудна справа за позовом Приватбанку проти його екс-власників олігархів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.
Про це повідомляє “Українська Правда” з посиланням на розпорядження Приватбанку. “Незважаючи на те, що суддя визнав, що банк став жертвою масштабних шахрайських дій – на суму приблизно від 329 млн до 1,2 млрд доларів, – він зробив висновок, що англійський суд не має юрисдикції для розгляду позову банку проти його колишніх акціонерів”, — пояснили в українському банку.
Згідно з повідомленням, в даний час судове рішення не було офіційно винесене. “Це судове рішення є тільки першим етапом процесу, і банк має намір оскаржити його”, – йдеться в повідомленні.
Також в банку відзначили, що поки наказ про заморожування активів Коломойського і Боголюбова залишиться в дії доти, поки апеляційний суд не почує подальшу заявку банку.
Зрозуміло, що суддя не сумнівався в тому, що колишні акціонери несуть відповідальність за багатомільярдні шахрайські дії в банку. Ми будемо продовжувати повернення цих коштів за допомогою судового процесу в Лондоні і віримо, що англійський суд, врешті здійснить правосуддя між сторонами”, — заявив голова правління ПриватБанку Петро Крумханзл.
“Неминучим є те, що ці критичні питання юрисдикції, були оскаржені відповідачами, будуть визначені Апеляційним судом, і ми впевнені, що вони будуть вирішені на користь банку”, — пояснив партнер юридичної фірми “Хоган Ловеллс” Річард Льюіс.
Раніше міжнародне детективне агентство Kroll виявило, що ПриватБанк був об’єктом масштабних шахрайських дій, що призвело до заподіяння фінустанові збитків щонайменше на $5,5 млрд.
ПриватБанк у грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd., що ймовірно належать їм.
Також Високий суд Лондона видав наказ про арешт активів колишніх акціонерів ПриватБанку в усьому світі. Суд при цьому зобов’язав Коломойського і Боголюбова розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, що безпосередньо беруть участь у розгляді справи. Відповідне рішення було ухвалене на підставі наданих доказів щодо виведення з українського банку 2 мільярдів доларів.