Епіфаній заявив про можливість об’єднання ПЦУ з греко-католиками

Предстоятель Праволславної церкви України (ПЦУ) Епіфаній допускає, що православні східного і західного обрядів в майбутньому можуть об’єднатися в одну церкву.

Про це митрополит Епіфаній розповів в інтерв’ю на телеканалі Еспрессо.

“Загалом багато хто прагне і говорить проте, що ці церкви повинні в майбутньому об’єднатися. Але для того, щоб об’єднатися, треба прийти до діалогу. Зараз ми тісно співпрацюємо. Ми спільно втілюємо певні проекти, беремо участь у спільних заходах”, – заявив Епіфаній.

“На зустрічі з Блаженнійшим Святославом ми говорили про подальше поглиблення нашої співпраці. У  цій співпраці ми прийдемо до діалогу, а вже діалог визначить, чи зможемо ми об’єднатися. Теоретично це в майбутньому можливо. Але це залежить від того, як ми будемо співпрацювати, підтримувати ці дружні стосунки, прагнути цієї єдності. У майбутньому всі православні повинні об’єднатися в єдиній Церкві”, – наголосив глава ПЦУ.

Крім того,  глава ПЦУ, митрополит Епіфаній на своїй сторінці в Facebook повідомив, що Православна церква України ризикує втратити Томос в разі відновлення УПЦ Київського патріархату, переказавши розмову з журналістами в Володимир-Волинському.

Епіфаній зазначив, що Київський патріархат став предтечею визнання та отримання Томосу про автокефалію Української православної церкви, проте нещодавня ініціатива патріарха Філарета може анулювати досягнення держави.

“Ми всі разом об’єдналися і створили основу. Тому в подальшому будемо разом розвивати вже єдину помісну православну церкву. Вороття немає. Адже повернення до попередньої структурі Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу і всіх досягнень церковної незалежності”, – заявив Епіфаній.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *