Субсидії по-новому: Рева назвав три варіанти оформлення допомоги
Рева заявив: “Субсидія – це державна допомога. Чим відрізняється ситуація з комунальними послугами від класичної ринкової ситуації? Ми йдемо в магазин, ми хочемо купити якийсь товар або отримати якусь послугу, але у нас не вистачає грошей. У нас є тільки один вихід – йти шукати, де взяти гроші, для того щоб купити цей товар або послугу.
Коли ми говоримо про житлово-комунальні послуги, то тут ситуація дещо інша. Людина не може прожити без житлово-комунальних послуг. Хіба можна прожити в будинку взимку, якщо він не опалюється? І коли у людини немає можливості придбати це опалення, тепло за тією ціною, яка встановлена виробником, значить обов’язок держави – йому допомогти. І ця допомога називається субсидією.
Субсидія залежить від двох речей: від розміру тарифу і від доходів громадян. Якщо доходи не змінюються, а тариф зростає, то сума коштів, які людина платить, не змінюється. Тобто та частина, яку людина, в абсолютному розмірі вона залишається незмінною. А ось сама субсидія, якщо тільки виріс тариф збільшується. Тобто сума, яку платить держава за людину, зростає в міру зростання тарифів і не змінюється для людини. Якщо ж доходи людини ростуть, а тариф не змінюється, то збільшується частка, яку сплачує громадянин. Тому в цій ситуації, яка зараз є, коли тариф збільшується, а доходи залишаються тими, вони ж платять таку ж суму, а сама субсидія збільшується. І для людей це не відчутно “
Міністр соціальної політики Андрій Рева розповів українцям про три можливі варіанти оформлення субсидій.
– Є різні формати для отримання субсидій: особистий прийом в управлінні соцзахисту населення, подання електронної заяви і декларації через сайт Мінсоцполітики, а також людина може відправити їх поштою, – сказав Андрій Рева. – Близько 20 тисяч заяв подано онлайн на урядовому порталі.
Для всіх бажаючих подати заявку на отримання допомоги на порталі створено окремий розділ “Субсидія”. Щоб ознайомитися з послугою та списком документів, достатньо наявності адреси електронної пошти. На другому етапі потрібно буде заповнити заяву та декларацію про доходи і витрати.
Щоб офіційно відправити документи на субсидію, буде потрібно підтвердити особу відправника або електронним підписом, або через BankID.
Нагадаємо, право на отримання субсидії мають сім’ї, що витрачають на оплату житлово-комунальних послуг понад 15 відсотків щомісячного сукупного доходу.
Дізнатися, чи була призначена субсидія, можна онлайн через Єдиний державний реєстр отримувачів субсидій.
Міністр соціальної політики Андрій Рева передбачає, що кількість субсідіантов у 2019 році залишиться на рівні 2018 року.
Рева відзначив, що в цьому опалювальному сезоні збільшену пенсію врахують у доходах громадян.
– Зараз при опалювальному сезоні 2018-2019 рр. збільшена в жовтні 2017 року пенсія буде враховуватися у доходи наших громадян, – нагадав Андрій Рева. – Тоді в середньому пенсії зросли більш ніж на 30 відсотків.
За даними Держстату, зростання середньої зарплати склало 25 відсотків.
– Тобто на 23,5% піднімається тариф на газ, – сказав міністр, – і зарплати, і пенсії за попередні періоди приблизно також збільшилися на цей показник.
Саме тому міністр соцполітики вважає, що кількість субсидіантів не збільшиться.
– Швидше за все, кількість субсидіантів і розмір необхідної субсидії для виплати людям залишиться на рівні 2018 року, – зазначив Рева.
Today.ua нагадують, що отримати відповіді про порядок призначення субсидії можна за номером 0800507309. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.