За агресію на морі: Європарламент прийняв резолюцію для покарання РФ

Європарламент прийняв резолюцію із закликом до влади Євросоюзу передбачити посилення санкцій проти Росії у разі ескалації в Азовському морі.

Як пише ВВС, затримки Росією суден, що прямують через Керченську протоку в українські порти, в Європарламенті назвали “фактичною блокадою”.

Депутати засудили дії РФ на Азові і закликали органи ЄС вимагати від Росії зупинити затримки, а також призначити спецпредставника Євросоюзу по Криму і Донбасу, який буде займатися і Азовським морем. Повноваження місії ОБСЄ в Україні там закликали поширити і на контроль ситуації в Азовському морі.

У документі також вказали, що Кримський міст обмежує розмір кораблів, які можуть дійти до портів України на Азовському морі – висота не більше 33 метрів та довжина до 160 метрів. Що унеможливило захід суден класу “Панама”, що складало близько 20% вантажного обігу українських портів”, – уточнили євродепутати.

ЄС визнав, що ситуацію на Азові регулює двостороння угода від 2003 року між Росією та Україною, яка визначає море внутрішніми водами й надає обом сторонам право інспектувати підозрілі судна. Євродепутати нагадали, що угода передбачає свободу навігації.

Натомість Росія, як вказали у резолюції, часто та у грубій формі блокує та інспектує кораблі, які йдуть через Керченську протоку до чи з українських портів.

З весни 2018 року російські силовики почали затримувати і перевіряти судна, які прямують в порти Маріуполя і Бердянська, що істотно зашкодило економіці регіону. У відповідь Україна заявила про намір створити військово-морську базу на Азовському морі і почала перекидати туди частину військової техніки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *