Loading...

Степан Хмара: Перемога над нацистами лише змінила один тоталітарний режим на інший

Таке заявив політв‘язень, правозахисник, депутат України І, II та IV скликання Степан Хмара: «Були голод 1946-1947 років, табори Сибіру, знищення повстанців. За часів СРСР Україна зазнала колосальних людських та територіальних втрат.

Висловлене Путіним привітання громадян України та Грузії із «перемогою у Великій Вітчизняній війні» – блюзнірство. Саме він веде проти нас війну і скільки вже завдав збитків та жертв. Сьогодні він міжнародний злочинець номер один. І дарма, що зараз світ цього не визнає – Гітлера теж не відразу вважали таким агресором.

Ми повинні шанувати усіх тих, хто загинув, борючись із гітлерівською окупацією. Однак маємо пам‘ятати: на жаль, ця перемога не принесла волі Україні. Вона лише змінила режим на комуністичний – після Другої світової війни ми понесли колосальні втрати. Це і мільйон вбитих Голодомором 1946-1947 років у Наддніпрянській Україні, і півмільйона вивезених у Сибір із Західної України, і 150 тисяч жертв, які воювали в ОУН-УПА.

Тобто, ми не отримали ніякої волі, адже репресії продовжувались. Адже, якщо свого часу Англія та Франція здавала Гітлеру Європу, то потім Рузвельт та Черчилль – Східну Європу Сталіну. Закінчення Другої світової війни не принесло Україні свободи та звільнення, а лише заміну окупації. Ми втратили свої землі на заході та отримали тоталітарний режим, який я переносив на своїй же ж шкурі».

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *