Loading...

Країни Балтії зменшать енергетичну залежність від РФ, підключивши свої енергомережі до європейських

Прем’єр-міністр Естонії Юрі Ратас повідомив, що Естонія, Латвія та Литва підключать свої енергомережі до мережі Європейського Союзу через Польщу, аби зменшити енергетичну залежність від Росії, передає DW.

“Всі ми четверо погодилися прояснити розподіл між чотирма країнами (Естонією, Латвією, Литвою та Польщею) до кінця року”, – цитує Ратаса інформагенція Reuters.

У ході підключення доведеться враховувати також і те, що Калінінградська область синхронізована з російською електромережею через країни Балтії. Відключення від російської мережі спочатку планувалося на 2025 рік, але було відкладене через дискусії щодо точки підключення до європейської мережі – у Польщі чи Фінляндії (через підводний електрокабель). Врешті-решт, підключення через Польщу було визнане більш доцільним економічно.

Як зазначається у повідомленні, Росія ніколи не відключала електроенергію країнам Балтії і навіть не погрожувала це зробити, однак Литва розглядає факт енергетичної залежності від Росії як одну з головних національних небезпек.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *