Журналіст пояснив сварку Путіна з країнами екс-СРСР через Донбас

Низка країн пострадянського простору почали відмовлятися від традиційних у Росії атрибутів перемоги у Великій вітчизняній війні, таких як носіння «георгіївських стрічок» і проведення акцій «Безсмертний полк», після агресії Кремля щодо України.

Про це заявив російський журналіст Олег Кашин. – повідомляє «Ехо Москви».

«Це абсолютно очевидні невдачі зовнішньої політики, вже не м’якої, а звичайної зовнішньої політики російської на пострадянському просторі. Тому що, звичайно, Україна довела і Назарбаєву, і узбекам, і всім на світі, що така м’яка активність Росії може моментально обернутися не м’якою. Тому краще підстрахуватися і уникати всього цього», – сказав він.

«Природний такий хід розвитку історії, що, довівши на Донбасі, на що Росія здатна майже по максимуму, Росія домоглася того, що навіть улюблені нею білоруси від неї якимось чином відсахуються», – додав журналіст.

Кашин також висловив думку, що Путін перейняв підхід до побудови державної ідеології навколо Великої вітчизняної у президента Білорусі Олександра Лукашенка.

«Для тієї ж самої Білорусі лукашенківської пам’ять про Велику Вітчизняну війну ще задовго до всякого Путіна стала основною національного будівництва. Тобто, дійсно, Лукашенко весь на цьому будується. І Путін багато в чому перейняв його головний підхід до минулого, що «ось у нас є ці чотири роки, навколо яких, як навколо Сонця, обертається вся історія». Тому тут ще питання, хто більший «перемогобіс» – Лукашенко чи Путін – і, по-друге, у кого більше прав на задавання стандартів у цьому жанрі», – підсумував він.

Як повідомлялося, у Казахстані влада міста Шимкент розпорядилися демонтувати з Обеліска Слави «георгіївську стрічку», замість якої була встановлена стрічка з національним казахським орнаментом.

Також влада Таджикистану заборонила проводити підтримувану Росією акцію «Безсмертний полк» під час святкування Дня Перемоги в республіці.

Крім того, в столиці Узбекистану Ташкенті заборонили носіння «георгіївських стрічок» і проведення інших «недозволених» заходів 9 травня.