За організацією акції “Безсмертний полк” в Україні стоять кремлівські політтехнологи – ЗМІ

Мета акції “Безсмертний полк”, яку заплановано в кількох містах України, – насаджувати думку, що українці і росіяни – один народ, стверджує “Реальная газета” у своєму розслідуванні.

Російські політтехнологи готують серію провокацій у південних і східних містах України за допомогою акції “Безсмертний полк”. Про це йдеться в розслідуванні “Реальной газеты”.

Мета такого заходу, за задумом кремлівських пропагандистів, – насаджувати думку, що українці і росіяни – один народ, стверджує видання.

Заклики вийти на марш “із портретами своїх дідів, які воювали з нацистською Німеччиною”, поширюють, головним чином, через соцмережу “ВКонтакте”.

“Приходь, будь гідний пам’яті своїх предків! Ходу узгоджено”, – ідеться у стандартному записі, який дублюють у всіх спільнотах.

“Фраза “ходу узгоджено” – явна ознака того, що акцію розганяють росіяни”, – зазначає видання.

 

Адміністратор “Бессмертный полк – Харьков” Володимир Орлов, згідно з інформацією на його сторінці, є членом Громадської палати Москви та Російського комітету солідарності з народами Лівії та Сирії.

Згідно з розслідуванням, Орлов був у журналістському пулі на мітингу на підтримку Володимира Путіна 4 березня 2012 року, представляючи агентство ANNA-News, яке спеціалізується на інформаційному супроводі військових дій РФ, зокрема й на піарі “Новоросії”.

Також “Реальная газета” стверджує, що виявила фото Орлова з нашивкою у вигляді прапора терористичного угруповання “ЛНР”.


Скриншот: vk.com

Скріншот: vk.com

Орлов керує сторінками 11 походів “Безсмертного полку” в різних містах України

У Запоріжжі організатором ходи є, за повідомленням місцевого видання “Форпост”, Костянтин Мамросенко, який у 2014 році брав участь разом із терористом Моторолою в захопленні Харківської ОДА.

У Мелітополі Запорізької області координатор “Безсмертного полку” – Катерина Уманець, один із лідерів місцевого Антимайдану, пише “Реальная газета”.

Маріупольську групу створив Артем Оробинський із Санкт-Петербурга.

Примітно, що кремлівські політтехнологи сконцентрували свої зусилля на сході та півдні України і навіть не робили спроб створити подібні групи для Житомира, Вінниці, Чернівців, Івано-Франківська, Тернополя, Рівного, Луцька, Львова та Ужгорода.

Усі ці сторінки в соцмережах (зокрема й групи по містах в “Одноклассниках” і Facebook, які також існують) об’єднані посиланнями на чотири основні сайти, присвячені акції “Безсмертний полк”.

Водночас офіційний сайт однойменного руху, зареєстрований у Росії, зазначає: “Під час реалізації проекту використовують кошти державної підтримки, виділені як грант згідно з розпорядженням президента Російської Федерації від 05.04.2016 № 68-рп і на підставі конкурсу, проведеного Національним благодійним фондом”.

Ходу 9 травня в Києві, Харкові, Запоріжжі, Херсоні, Одесі, Дніпрі та Полтаві призначено на різний час, щоб новини з одного регіону змінювали повідомлення з іншого і створювали масштабний медіасупровід, пише видання.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявляє, що йому відомо про плани провокацій на 9 травня в українських містах.

У Службі безпеки України повідомили, що не виявили підстав для заборони акції “Безсмертний полк”.

Акцію “Безсмертний полк” ініціювали у 2012 році журналісти томського каналу ТВ-2. У межах акції громадяни 9 травня виходять на вулиці міст із портретами родичів, які воювали. У 2015-му і 2016 роках в акції брав участь президент РФ Володимир Путін із портретом свого батька.