Loading...

СЕНАТОРИ ЗАКЛИКАЛИ ТРАМПА ПОСПІЛКУВАТИСЯ З ПОРОШЕНКОМ ПЕРЕД ЗУСТРІЧЧЮ ПУТІНИМ

Зустріч з демократично обраними представниками України “спрямує потужний сигнал про те, що США й надалі вважають пріоритетом відносини з давніми союзниками”, – йдеться в заяві сенаторів.

Двопартійна група сенаторів США підписала відкритого листа президенту США Дональду Трампу щодо необхідності реалізації зовнішньої політики, в тому числі двосторонніх зустрічей на найвищому рівні, з союзниками і партнерами, а уже потім з Росією.

Копія листа розміщена на офіційній сторінці сенатора Роберта Портмана, – пише Укрінформ.

У листі наголошується , що багато американських союзників в Європі “з тривогою” очікують позиції нинішньої адміністрації про зобов’язання США перед НАТО та іншими установами, які зберігають міжнародний порядок.  “Разом з нашими найбільш прихильними союзниками в Європі, ми як і раніше стурбовані триваючою військовою агресією Росії в східній Україні і окупацією Криму”, – переконані законодавці.

Через дестабілізуючий вплив Росії, близько 10 тис. людей загинули, більше 20 тис. отримали поранення, і майже 2 млн стали внутрішньо переміщеними особами, що може мати далекосяжні наслідки для союзників і інтересів США в регіоні.

“Тому ми наполегливо рекомендуємо Вам зустрітися з високопоставленими керівниками України, в тому числі президентом Петром Порошенком, перед будь-якими офіційними зустрічами з керівництвом Росії, включаючи президента РФ Володимира Путіна”, – підкреслюють у листі сенатори.

Зустріч з демократично обраними представниками України “спрямує потужний сигнал про те, що Сполучені Штати й надалі вважають пріоритетом наші відносини з давніми союзниками і зберігатимуть наші зобов’язання щодо підтримки суверенітету й територіальної цілісності України в умовах триваючої агресії”.

Підписи під листом президенту США поставили сенатори Роберт Менендес, Джон Маккейн, Роберт Кейсі-молодший, Джеймс Інхоф, Джин Шахін, Роберт Портман.

Нагадаємо, що нещодавно відбулася третя телефонна розмова Трампа і Путіна. Перша розмова лідерів двох країн відбувся 28 січня, під час неї президенти Росії і США домовилися продовжити взаємодію між Москвою і Вашингтоном як на рівні експертів, так і в форматі особистих контактів. 4 квітня Трамп зателефонував Путіну, щоб висловити співчуття у зв’язку з терактом в метро Санкт-Петербурга.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *