Став відомий список прізвищ підозрюваних в “газовій справі” Онищенка

У справі фігурують 20 осіб, двоє з яких характеризуються як активні учасники створення групи.

У справі Онищенко фігурують 20 осіб . Став відомий повний повний список прізвищ підозрюваних в так званій “газовій справі” народного депутата Олександра Онищенка. Список міститься в тексті подання на арешт Онищенка, який для розгляду у Верховній Раді підготував Спеціалізований антикорупційний прокурор Назар Холодницький.

Документ на своїй сторінці в Facebook опублікував народний депутат Сергій Лещенко. У документі детально описана роль кожного з учасників схеми, активними учасниками створення якої названі Інеса Кадирова і Валерій Пісний. Решта 18 фігурантів, згідно з документом, увійшли в схему на різних етапах її здійснення. Як повідомлялося, голова Верховної Ради Андрій Парубій має намір внести до сесійної зали проекти постанов і зняття недоторканності, а також про затримання і арешт народного депутата Олександра Онищенка ( “Воля народу”) у вівторок, 5 липня.

Раніше НАБУ і Антикорупційна прокуратура повідомили про те, що ініціювали притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Онищенко в рамках розслідування кримінальної виробництва про зловживання при реалізації газу, видобутого під час спільної діяльності з ПАТ “Укргазвидобування”. 15 червня детективи НАБУ спільно з співробітниками САП і Нацполіціі провели 37 обшуків в Києві, Дніпрі та Львові. Встановлено роль 20 учасників злочинного угруповання (його главою називаютіменно Онищенко), 10 з них вже затримано. За оцінками слідства, в результаті махінацій державі завдано до 3 млрд грн збитків.  Правоохоронці повідомляли, що протягом 2013-2016 років “Укргазвидобування” через фіктивні біржі продавала газ за заниженою ціною підприємствам, підконтрольним угрупованню. Потім газ за ринковою ціною перепродувалося підприємствам реального сектора економіки.