У ЗОШ №3 знайшли вихід, щоб пластикові кришечки не шкодили довкіллю

У Переяславській ЗОШ №3 зібрали й посортували за кольорами пластикові кришечки від води. Вони поїдуть до сортувальної станції ГО «Україна без сміття», де з них зроблять плити, – про це пише Переяслав Sity.

Як повідомляє інформаційний ресурс, за словами директора навчального закладу Володимира Кондуся, у подальшому пластикові плити будуть основою для виготовлення шкільних стендів, лавок, столів.

– Пластикові кришечки, які зібрали учні, батьки та вчителі школи, спочатку слугували для наповнення «сухого басейну». Діти в ньому гралися, перекидалися. Це був своєрідний сеанс кольоротерапії, – розповів директор школи. – Потім учні посортували кришечки за кольорами. Треба було бачити, з яким завзяттям вони це робили!

11 березня школа відправила кришечки в Київ на переробку.

– На сортувальній станції кришечки подрібнять спеціальним шредером, потім відправлять у термопрес, де пластик запечеться і за дві години перетвориться на плиту, – розповів про технологію виробництва Володимир Кондусь. – Її розмір – 1,13 метра на 69 сантиметрів. На плиту товщиною два сантиметри потрібно 14,5 кілограма кришечок. У нас було достатньо матеріалу. Ми знайшли вихід, щоб пластикові кришечки не стали сміттям та не шкодили довкіллю. З громадською організацією «Україна без сміття» співпрацюємо давно. Виготовлення плит для школи буде їхньою спонсорською допомогою. Відправили кришечки за свої кошти.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”