Спеціалісти дали 8 порад, як зменшити теплові втрати квартири під час опалювального сезону
Експерти з «Центру комунального сервісу» розповіли про те, як українцям зменшити теплові втрати під час опалювального сезону. Про це пише портал domik.ua.
З початком опалювального сезону споживачі оплачуватимуть високі тарифи на централізоване опалення (ЦО). У Києві вартість 1 Гкал теплової енергії становить 1414,45 грн. Щоб не платити за тепло, яке було втрачено через старі вікна або неутеплені двері, споживачам слід впроваджувати енергоефективні заходи.
У «Центрі комунального сервісу» (ЦКШ) підготували 8 порад щодо зменшення тепловтрат в квартирі.
1. Удосконалити батареї. Для цього між стіною і батареєю необхідно встановити захисну плиту з шаром алюмінієвої фольги. Пристосування буде відбивати тепло в приміщення і збільшить тепловіддачу на 12%.
2. Слід відкривати кватирку часто, але на нетривалий час. Така система дозволяє зберігати тепло, так як при тривалому провітрюванні охолоджуються стіни.
3. Мінімізувати втрати тепла. Необхідно ущільнити міжкімнатні та вхідні двері в квартирі. По можливості слід засклити балкон і зменшити підвіконня. «Часто, саме через застарілі стандарти, в багатоквартирних будинках втрачається тепло», – впевнені в ЦКШ.
4. Обладнати спеціальними дверцятами вентиляційні отвори. Особливо це стосується останніх поверхів. Такий спосіб допоможе підвищити температуру в квартирі на 2-3 ° С.
5. Відкрутити клапан на батареї. Якщо батареї нагріваються недостатньо, то проблема може полягати в наявності повітряних пробок. Фахівці рекомендують відкрити клапан і випустити повітря.
6. Пофарбувати батареї в темно-коричневий колір. З батареєю такого кольору тепловіддача буде на 8-10% більше, ніж від білої. Перед фарбуванням необхідно очистити батарею від старих шарів фарби.
7. Фахівці рекомендують не закривати батареї довгими шторами. В іншому випадку 20% тепла витрачається на обігрів стіни, а не кімнати. При цьому штори необхідно використовувати. Взимку через скло витрачається від 10-14% тепла.
8. Утеплити вхідні двері в під’їзді і засклити вікна. Через вхідні двері і розбиті вікна в під’їздах, сумарна тепловтрата будівлі становить 5-15%.