Сьозогінний газ і побиття від поліцейських через суперечку

У  Telegram-канал директора ДБР Романа Труби з’явилося повідомлення про те, що слідчі Київського теруправління ДБР повідомили про підозру у катуванні двом поліцейським Васильківського відділу поліції ГУ Нацполіції в Київській області.

 “Історія жахлива і жорстока, відбулася ще в грудні минулого року. Причина катувань – більш, ніж безглузда. Чоловік на зупинці громадського транспорту почав словесний спір з правоохоронцями. У відповідь вони застосували сльозогінний газ і почали бити людину прикладом автомата. На відео добре видно, що людей в погонах зовсім не бентежить кількість перехожих та автомобілів навколо. Вони цинічно продовжують застосовувати силу.

Далі – більше. Поліцейські надягли на потерпілого кайданки, вивезли його на безлюдну місцевість Васильківського району Київщини, де продовжили жорстоко бити. Дійшло до того, що горе-поліцейські закрили людину в багажнику, вдаривши прикладом згаданого автомата по голові. Тривали всі ці знущання близько чотирьох годин”.

 За словами Труби, родичі чоловіка його розшукували і, сподіваючись на допомогу, зверталися до того самого Васильківського відділу поліції. Поліцейські повернули потерпілого саме туди, виписавши йому протоколи про адмінпорушення.

Голова ДБР додав, що злочин хотіли приховати.

Сьозогінний газ і побиття від поліцейських через суперечку

З метою приховування своїх злочинів, поліцейські винесли постанову по справі про адміністративні правопорушення за вчинення потерпілим адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КпАП) і протоколи про адміністративне затримання та про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 і ст. 185 КУпАП.

Завдані тілесні ушкодження підтверджені висновком судово-медичної експертизи. Крім того, судово-психологічна експертиза підтверджує, що описані дії співробітників поліції викликали у потерпілого страждання і завдали йому істотну моральну шкоду.

Зараз двом поліцейським повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних злочинів: перевищення службових повноважень працівником правоохоронного органу (ч. 1 ст. 28, ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України) і тортури (ч. 2 ст. 127 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Київської області.

Досудове розслідування триває, готується клопотання про обрання поліцейським запобіжного заходу.