Loading...

Сотні артефактів Революції Гідності знаходяться під загрозою – музей

Близько двох тисяч артефактів, які були зібрані для майбутнього Національного музею Революції Гідності, зберігаються у неналежних умовах, повідомила заступник гендиректора музею Антоніна Піпко.

“На сьогодні музей Революції Гідності не має тимчасового приміщення. Ті близько двох тисяч музейних предметів, які зібрані і в гарячі дні, і потім були донесені й подаровані музею, зберігаються в дуже неналежних умовах, псуються, піддаються корозії, руйнуванню”, – зазначила Піпко на прес-конференції 4 вересня, передає Укрінформ .

Крім того, за її словами, артефакти Революції Гідності знаходяться у небезпеці, оскільки не мають потрібної охорони і можуть в будь-який момент вкрадені.

Представник музею запропонувала розмістити тимчасову експозицію у приміщенні на Грушевського, що орендував магазин Емпоріум. Однак голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович висловився за розміщення артефактів в Українському Домі, поки не буде побудований музей.

Нагадаємо, представники магазина Емпоріум на вулиці Грушевського в Києві стерли зі стін будівлі, в якому він розташований, графіті, зроблені під час Революції Гідності.  На графіті з патріотичними закликами були зображені Тарас Шевченко, Леся Українка та Іван Франко.

Пізніше активісти розгромили вхід в магазин.

За фактами знищення графіті та руйнування фасаду магазину відкриті кримінальні справи.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *