Миротворці не дадуть Росії виснажити Україну – експерт

Росія зараз веде війну на виснаження України, тому введення миротворців ООН на Донбас дуже важливе для вирішення конфлікту. Про це в коментарі InfoResist заявив військовий експерт Олег Жданов.

При цьому експерт відзначив, що в України практично нульові шанси отримати миротворчий контингент.

“Поки РФ має право вето в Радбезі ООН, отримати миротворчий контингент ООН для нас просто нереально. Друге питання про ефективність цього контингенту: в принципі ми могли б отримати ситуацію точно таку ж, як на північному Кіпрі. Там миротворці ООН стали між двома протиборчими сторонами, встановилося чітке і стабільне перемир’я, а далі – питання політичних торгів і переговорів”, – пояснив експерт.

Українське суспільство і економіка втомилися від війни, яку веде РФ, щоб виснажити.

“У Росіїї ресурсів і можливостей у цьому плані набагато більше, ніж у нас. І на сьогоднішній день ми реально у всіх сенсах, починаючи від соціальної складової і закінчуючи економічною складовою, несемо втрати і ця війна, від якої суспільство вже дуже сильно втомилося, сильно знижує здатність до прийняття адекватних рішень. Справа в тому, що якщо це громадянська війна, то ніхто нам взагалі контингенту не дасть. Світова практика говорить про те, що ніхто ніколи не втручається у внутрішні конфлікти за винятком, коли це не переростає в геноцид однієї групи населення в іншу. Це ось яскравий приклад африканських країн. Коли там жертви обчислюються сотнями тисяч і доходять до мільйона, як, скажімо, в Нігерії це було. Тому якщо ми говоримо про громадянську війну, то у нас взагалі жодних шансів немає отримати сюди миротворчий контингент. Якщо ми офіційно визнаємо факт збройної агресії з боку РФ, Червоний Хрест підтверджує наявність міжнародного військового конфлікту, тоді у нас є шанс, що США і той же Ізраїль, до речі він і підтримав цю ідею, виступив з пропозицією реформування ради безпеки ООН у зв’язку з тим, що РФ стала країною агресором і напала на сусідню державу, і тоді переформатувавши рада безпеки ООН або хоча б позбавивши Росію права вето, навіть може бути з одного питання, з питання надання миротворчого контингенту Україні, тоді у нас є реально шанс на те, щоб отримати контингент ООН”.

Також військовий експерт підкреслив, що введення миротворців ООН на Донбас не викличе ще більшого конфлікту.

“Війська ООН дуже успішно роззброювали збройні формування обох сторін. Причому при цьому застосовується все: і авіація, артилерія і танки. Це перше, тому що вони є посланцями Організації Об’єднаних Націй і їх завдання встановити мир будь-якою ціною. Для цього війська ООН і застосовуються. Питання, припустимо, ескалації самого конфлікту в результаті того, що ми звернемося до ООН за допомогою, він малоймовірний. Чому? Тому що на сьогоднішній день РФ не в змозі вести системні бойові дії. Все-таки стан економіки, логістики та фінансів не дозволяє їй забезпечувати цю угруповання боєприпасами, пальним, продовольством і найголовніше людським ресурсом. Вони зараз на межі, будемо так говорити, мирного запасу людського ресурсу”.

На даному етапі Росія не погодиться з миротворчою операцією на Донбасі в тому форматі, який підтримують США і Україна. Про це заявив глава Служби зовнішньої розвідки в 2005-2010 роках Микола Маломуж в ефірі телеканалу ZIK

На думку Маломужа, Курт Волкер намагається домовитися про миротворців на Донбасі з представником РФ Сурковим, але ці переговори приречені, тому що Москва хоче миротворчу місію тільки в своєму варіанті.

Вже навіть почали тиснути на Україну, щоб просувався закон про вибори, але російська сторона все одно не погоджується з місією миротворців, яка буде діяти по всій території конфлікту. Москва працює на заморозку конфлікту.

У зв’язку зі сформованою ситуацією, на думку Маломужа, потрібно відходити від обговорень в рамках Мінського формату і переходити до більш широкого, де буде місце не тільки для США, але і інших авторитетних в світі країн. Російська сторона розуміє тільки силу і потрібна широка консолідація потужних країн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *