ГПУ спростовує повернення “Межигір’я” у державну власність

Наразі лише територія “Межигір’я” належить державі, а розташовані на ній будівлі досі є власністю компанії “Танталіт”.

Про це повідомив керівник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, передає “Громадське радіо”.

 Він зазначив, що будівлі наразі належать компанії “Танталіт” та екс-президенту Віктору Януковичу. Водночас усі ці будівлі перебувають в арешті у рамках кримінального провадження.

“Рішення стосовно цих будівель може бути прийняте лише за результатами судового розгляду кримінального провадження стосовно колишнього президента, чи тих людей, які допомагали йому у заволодінні Межигір’ям”, – пояснив Горбатюк.

За його словами, Господарський суд повернув в державну власність земельні ділянки ще у 2015 році, а 30 листопада “було прийняте рішення за позовом прокуратури міста Києва про визнання незаконним продажу державної резиденції “Межигір’я”.

Як відомо, міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак повідомив, що резиденцію “Межигір’я” остаточно передали у державну власність.

“Поставлено остаточну крапку у справі “Межигір’я”. Вищий господарський суд України ухвалив рішення, яким зазначена резиденція переходить у власність держави”, – пише він у Facebook.

“Далі – інвентаризація цього держмайна і визначення органу управління ним”, – зазначає міністр.

Також, за словами Семерака, Мінприроди ініціюватиме надання Межигір’ю статусу об’єкта природно-заповідного фонду, “що назавжди відкриє цю територію для людей, дозволить забезпечити догляд за рідкісними тваринами і рослинами та зробить цю територію освітнім і науковим центром”.