Для “Нафтогазу” купили американський броньований GMC Yukon і ще 42 автомобілі

Дочірня компанія НАК “Нафтогаз України” “Газ України” купила 43 автомобіля за 39 млн гривень. Про це Українським Новинам повідомило інформоване джерело.

За його даними, було закуплено Skoda Octavia – 10 авто., Skoda Super b – 27 авто., GMC Yukon – 6 авто, з яких один – броньований.

Згідно з документом, наявним у розпорядженні агентства, дані автомобілі було закуплено за дорученням НАК “Нафтогаз України” за пропозицією філії “Нафтогазобслуговування”.

Саме ця філія повиннна була визначити технічні характеристики автомобілів, в тому числі і броньованого.

Також “Нафтогаз” доручив “Газу України” внести необхідні зміни в свій фінплан, щоб здійснити ці закупівлі.

НАК “Нафтогаз України” прийняв таке рішення на підставі підпункту 4 пункту 88 свого статуту, який передбачає, що до компетенції правління належить вирішення питань управління юридичними особами, акціонерами (засновником) яких є компанія, а також філіями, представництвами, іншими відокремленими підрозділами.

Автомобілі були закуплені без тендера, з посиланням на пункт 6,2 порядку закупівлі товарів і послуг ДК “Газ України”, який передбачає, що за рішенням правління “Нафтогазу” вони можуть проводиться без передбачених цим же порядком тендерних процедур.

Як повідомляли Українські Новини, Компанія “Газ України” з 17 січня вступила в процедуру ліквідації.

Також влітку 2016 року ДП “Нафтогазобслуговування” НАК “Нафтогаз України” оголосило тендер на купівлю броньованого автомобіля Mercedes Benz S600 GUARD.

Таке рішення компанія мотивувала необхідністю забезпечити правління Коболєва через потенційні загрози його життю і здоров’ю у зв’язку близькістю винесення рішення Стокгольмським арбітражем у спорах з “Газпромом”.

Тендер викликав суспільний резонанс і незабаром “Нафтогаз” його скасував, заявивши, що проблема в закупівлі відпала.