МВФ наполягає на скасуванні механізму оплати послуг ЖКГ в розстрочку

Застосування механізму може привести до зростання заборгованості перед “Нафтогазом”

Міжнародний валютний фонд наполягає на скасуванні з 1 квітня 2017 року механізму оплати послуг ЖКГ в розстрочку. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна “І фонд з нами: чого МВФ хоче від України”.

“Неузгоджені (з МВФ, для отримання чергового траншу, – ред.) поки що залишається частина енергетичних вимог. Зокрема, МВФ наполягає на скасуванні норми, про яку широко заявляв прем’єр-міністр Володимир Гройсман в кінці минулого року, а саме -можливості платити” комуналку “в розстрочку”, – сказано в статті.

Відзначимо, в жовтні 2016 року уряд дозволив українцям, які не отримують субсидії, платити за послуги ЖКГ в розстрочку. Тепер, написавши заяву постачальнику комунальних послуг, споживачі отримали право сплачувати протягом опалювального сезону 50% від суми рахунку. Іншу половину вони повинні вносити рівними частинами з квітня по вересень.

“Але введення розстрочки може негативно відбитися на фінансових показниках підприємств комунальної енергетики, яким необхідно розраховуватися за природний газ з НАК “Нафтогаз України “за фактом споживання газу в опалювальний період. Тобто, завершивши опалювальний сезон, теплокомуненерго повинні повністю сплатити НАК” Нафтогаз України ” за використаний газ.

З огляду на те, що інших джерел доходу, крім платежів споживачів у підприємств теплоенергетики немає, то оплата в розстрочку може привести до ще більшого зростання їх заборгованості перед газовим монополістом “, – повідомляється в матеріалі.

На даний момент заборгованість становить близько 28 млрд гривень. Крім того, постраждати може і фінансовий стан самого Нафтогазу, якщо він відпускатиме газ в борг.

Нагадаємо, Кабмін з 1 травня 2017 року знизив нормативи на користування послугами ЖКГ для населення. Зокрема, норма споживання природного газу для індивідуального опалення знижена з 5,5 куб м до 5,0 куб м на 1 кв м опалювальної площі в місяць в опалювальний період.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *