НАБУ: У справі Мартиненка взято під нічний домашній арешт п’ятого фігуранта

Солом’янський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту одному з керівників державного концерну Ядерне паливо.

Він входить до складу ДП Східний гірничо-збагачувальний комбінат, п’ятий фігурант є підозрюваним у розтраті $17,28 млн ДП СхідГЗК.

“Також рішенням суду підозрюваного зобов’язали носити електронний засіб контролю (браслет) і здати всі паспорти”, – повідомили в НАБУ за підсумками суду, що відбувся 5 травня.

Як зазначається, вказаний чиновник підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого за ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (створення злочинної організації), (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

22 квітня йому було повідомлено про підозру у порядку, встановленому для випадків, коли підозрюваний перебуває за межами України, а 4 травня посадовець отримав повідомлення про підозру особисто.

Як повідомлялося, прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури заявили про тиск на суд у справі Миколи Мартиненка з боку депутатів Верховної Ради та міністрів з партії Народний фронт.

20 квітня НАБУ затримало Мартиненка у справі про розтрату $17,28 млн на українському держпідприємстві ДП СхідГЗК при поставках уранового концентрату з Казахстану.

Відразу після цього Народний фронт опублікував заяву на підтримку екс-нардепа, звинувативши НАБУ у вибірковому правосудді, фальсифікації справи і політично мотивованих діях.