РНБО ввела нові санкції: у списку Деркач, Шарій, Гужва

РНБО запровадила санкції проти народного депутата Андрія Деркача та його медіаресурсів, блогера Анатолія Шарія та його дружини Ольги Шарій, головного редактора видання Страна.UA Ігоря Гужви та кількох його компаній, які управляють медіактивами. Про це заявив на пресконференції секретар РНБО Олексій Данилов.

“Сьогодні рішенням Ради нацбезпеки і оборони введені санкції відносно народного депутата Деркача”.

Крім того, повідомив Данілов, були запроваджені санкції щодо “певного кола осіб”, які також, як і Деркач, були під санкціями США.

За його словами, серед нових фігурантів санкційного списку є представники окупованому Росією Криму. Це – і судді, і генералітет, і розвідники РФ, і ЗМІ, зареєстровані в Криму і на окупованій частині Донбасу. Перелік доволі великий, і Данілов пообіцяв . ознайомити з ним пізніше.

Санкції проти Деркача запроваджені за його спроби вплинути на президентські вибори в США в 2020 році.

“Деркач, депутат українського парламенту, більше десяти років був активним російським агентом, підтримуючи тісні зв’язки з російськими спецслужбами. Деркач прямо або побічно брав участь, спонсорував, приховував або іншим чином був причетний до іноземного втручання в спробі підірвати майбутні президентські вибори в США 2020 року”, – сказано у повідомленні Мінфіну.

Контррозвідка США вважає Деркача проросійським депутатом українського парламенту. А публікацію записів розмов між Петром Порошенком і Джо Байденом – спробою вплинути на результати американського волевиявлення.

Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які, за його словами, можуть свідчити про вплив ексвіцепрезидента США Джозефа Байдена на п’ятого президента України Петра Порошенка. За словами Деркача, записи він отримав від журналістів-розслідувачів, а сам запис розмов нібито робив особисто Порошенко.

Рада національної безпеки і оборони запровадила повний пакет санкції проти подружжя Шаріїв – Анатолія та Ольги та проти Ігоря Гужви, головного редактора видання “Страна”.

Окрім Ігоря Гужви, під санкції, за словами Данилова, потраплять наближені до нього люди – Галина Солнцева та Любов Лукашина. Так, саме на його дружину Солнцеву зареєстровано ТОВ “Ласмак”, яке володіє виданням “Страна.ua”. Таким чином видання потрапило під заборону.

Окрім того, санкції запровадили проти ТОВ “Маджері”, яке пов’язано із “Ласмак” та ТОВ “Смарт медіа мережа”.

“Все що стосується Ігоря Гужви, це рішення приймається на підставі документів, які має Служба безпеки України”, – пояснив Данилов.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram