Рада ввела додаткові обмеження для торговців-“човників”
Верховна Рада ввела податкові обмеження на часте ввезення товарів через кордон та їх пересилання.
Відповідні поправки до Податкового кодексу щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році прийняли депутати в ніч на п’ятницю
При частішому в’їзді без податків можна ввезти товари на суму тільки до EUR50.
Як повідомили УП у комітеті ВР з питань податкової та митної політики, зокрема йдеться про зміни до ст.191.
Так, підпункт 191.1.1 викладено в редакції: “У разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, несупроводжуваному багажі базою оподаткування є їх митна вартість (для юридичних осіб) або фактурна вартість (для фізичних осіб), визначена відповідно до ст. 234 та 374 Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті. У пункті 191.2 підпункт 191.2.1 виключено.
“У разі ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин, базою оподаткування є частина сумарної фактурної вартості таких товарів, що перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті”, – йдеться у доповненому підпункті кодексу 191.2.3.
Також введено обмеження на безподаткові пересилання товарів фізичним особам у міжнародних поштових та експрес-відправленнях: тепер їх може бути максимум 3 упродовж 1 місяця сумарною фактурною вартістю до EUR150. Починаючи з четвертої посилки вже будуть обкладатися податком, митом і акцизом.
Раніше безподатково товари вартістю до EUR500 і вагою до 50 кг можна було ввозити раз на добу, не перебуваючи за кордоном упродовж мінімум 24 годин. На цьому будувався бізнес багатьох так званих торговців-“човників”.
Як відомо, у ДФС заявили, що побороти контрабанду хочуть, встановивши термін перебування за кордоном – не менше доби.