Рада позбавила нардепів виплат за прогули

Верховна рада схвалила в другому читанні законопроект №1035-2 про позбавлення нардепів виплат за прогули. За документ проголосували 268 парламентаріїв передає кореспондент РБК-Україна.

Перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко раніше підкреслював, що за пропуски засідань Верховної Ради без поважної причини депутатів будуть позбавляти коштів на депутатські повноваження, а заробітну плату залишать. Корнієнко зазначав, що кошти на депутатські повноваження – досить чималі і навіть більше заробітної плати.

Так, у разі, якщо нардеп протягом календарного місяця протягом однієї чергової сесії ВР України без поважних причин не бере безпосередньої участі в більш ніж однієї третини пленарних засідань Ради або більш ніж половині засідань комітету, до складу якого він входить, такому депутату не відшкодовуються витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць.

Рада позбавила нардепів виплат за прогули

Припинення відшкодування депутату ВР витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, здійснюється розпорядженням голови парламенту за рішенням комітету, до компетенції якого входять питання депутатської етики, яке приймається на підставі даних реєстрації за допомогою електронної системи підрахунку голосів картками і відомостей з обліку робочого часу народних депутатів, наданих Апаратом Ради.

Нагадаємо, комітет рекомендував Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект №1035-2 “Про внесення змін до закону” Про статус народного депутата України “та Регламенту ВР щодо припинення відшкодування народному депутату України витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, в разі пропуску без поважних причин пленарних засідань ВРУ або засідань комітетів.