Рада оновилася на 80%: хто з відомих нардепів “пролетів” на виборах
Після позачергових парламентських виборів Верховна Рада оновилася на 80%. 342 народні депутати зайдуть в інавгураційний день на Грушевського, 5 вперше.
Водночас багато мастодонтів української політики, які роками засідали в парламенті, туди не потраплять. Хто ці люди – розбиравсяOBOZREVATEL.
Програли за мажоритаркою
Нинішній склад парламенту значно оновиться. “Пролітають” повз і багато одіозних нардепів минулого скликання.
Програв передвиборчу гонку народний депутат від “Народного фронту” Сергій Пашинський. Не допомогла йому активна кампанія на 64-му окрузі (Коростень) – де практично на кожному розі розташовувалися борди з його зображенням.
Не потрапляє в парламент і Володимир Литвин. Народний депутат декількох скликань, ексспікер Верховної Ради і ексглава Адміністрації президента програв вибори на 65-му окрузі (Житомирська область) журналісту телеканалу Espreso Дмитру Костюку з партії “Слуга народу”.
За мажоритаркою не проходять Борислав Розенблат, Сергій Каплін, Ігор Мосійчук та Іван Вінник.
Серед мастодонтів варто виділити і В’ячеслава Богуслаєва, президента компанії “Мотор Січ”. Він сенсаційно програв свій округ у Запоріжжівесільному фотографу з команди Зеленського Сергію Штепі. Ще декілька місяців тому новоспечений народний депутат фотографував заходи в місті й брав від 1300 гривень за годину роботи.
Не вдалося потрапити в парламент і нардепу 3-х скликань Олександру Третьякову. На своєму рідному 219 окрузі (Святошинський район, Київ) він поступився скандальному рестораторові Миколі Тищенку. Різниця між кандидатами склала трохи більше 5 тисяч голосів.
Не потрапить у парламент і раніше впливовий нардеп, заступник голови фракції Блок Петра Порошенка Ігор Кононенко. Він поступився журналісту Олександру Дубінському практично 30% голосів. Обидва вони балотувалися у 94-му окрузі (Обухівський район Київської області). До слова, кампанія на цьому окрузі була однією із найскандальніших.
Не вдалося пройти до стін парламенту і нардепу від БПП Олександру Грановському. Він балотувався у харківському 169-му окрузі й програв скандальному кандидату від пропрезидентської партії Олександру Куницькому.
Незвичайна кампанія відбулася й у Львівській області. Кандидат від “Голосу” Галина Васильченко з великими труднощами, але все ж змогла обійти чинного нардепа Богдана Дубневича. Для перемоги їй знадобилося 28,5 тисячі голосів.
У той же час вибори на окрузі також супроводжувалися скандалами. Лідер партії “Голос” Святослав Вакарчук прямо звинуватив команду Дубневича в крадіжці голосів.
Програла в мажоритарному окрузі й Надія Савченко. Набрала вона лише 8 голосів. Її колега з парламенту Наталія Веселова, яка також вирішила спробувати удачу, отримала вдвічі менше. До слова, після такого розгромного результату Надія Савченко публічно спалила свою агітаційну продукцію.
Не вдалося перемогти й ексцентричному ексголові Закарпатської ОДА Геннадію Москалю, він балотувався в одному з округів на Донбасі.
Водночас 11 кандидатів в окрузі не отримали жодного голосу. П’ятьом вдалося загітувати лише по 1 виборцю (або, можливо, проголосувати за самих себе). Переможцем же став одіозний самовисуванець Олександр Ковальов, який набрав всього 220 голосів. ЗМІ вже пригадали йому активну участь в організації афганців “Ніхто крім нас” та допомогу беркутівцям під час Революції Гідності.
“Пролітає” повз парламент і позафракційний нардеп Віктор Чумак. Він балотувався у 214-му окрузі (Київ, Лівобережка), де програв кандидату від “Слуги народу” Сергію Швецю. У Верховній Раді він працював у 7-му і 8-му скликаннях, був членом антикорупційного комітету.