Рада не змогла заборонити росіянам виступати в Україні без визнання агресії Кремля

Нардепи не підтримали у першому читанні Проект Закону № 4303 про внесення змін до деяких законів України стосовно обмеження використання медійної продукції держави-агресора Про це повідомляє Еспресо.TV.

“Якщо ми приймаємо цей закон ми фактично визнаємо, що ми маємо справу із агресором, який веде проти нас гібридну війну і що ми готові захищатися від цієї гібридної війни”, – сказав ініціатор законопроекту, нардеп від “Народного фронту” Микола Княжицький. – Ми багато чого зробили для цього захисту і це дало хороший результат. Ми заборонили російські серіали, підтримали українського виробника, ми підтримали українську книжку, але на жаль, ми не підтримали українську музику і театр”.

За його словами, закон встановлює обмеження щодо здійснення гастрольних заходів гастролерам пов’язаних із державою-агресором, участі в театральних постановках осіб, що повязані із державою-агресором.

Також закон встановлює додаткові умови, щодо видачі прокатних посвідчень на фільми за участі фізичних осіб резидентів держави-агресора, а саме надання таким особам заяви про засудження окупації території України державою-агресором.

Окрім того, законопроектом передбачається заборонити трансляцію телерадіоорганізаціями музичних творів, вперше оприлюднених після 1 січня 2014 року за участю осіб, включених до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, та/або принаймні один з авторів (співавторів) або виконавців (співвиконавців) яких є громадянином держави-агресора за умови, що відсутні достовірні дані, що цей автор (співавтор) або виконавець (співвиконавець) публічно висловлювався про засудження окупації території України державою-агресором.

Також передбачається встановити додаткові умови ретрансляції на території України програм телерадіоорганізацій, які підпадають під юрисдикцію держави-агресора

“Метою законопроекту є запровадження правового механізму захисту національної безпеки України в інформаційній сфері шляхом обмеження участі осіб – громадян держави – агресора, які активно підтримують окупацію території України та політику Російської Федерації щодо України, в театральних постановках, теле- та кінофільмах, проведенні гастрольних заходах, обмеження трансляції музичних творів за участі таких осіб”, – йдеться в пояснювальній записці.

“Якщо ми це зробимо – у нас є шанс відродити велику українську культуру”, – сказав Княжицький перед голосуванням за законопроект.

А ось що відповів йому Лещенко

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *