При виробництві українського кіно розікрали бюджетні мільйони – прокуратура

Прокуратура Києва розслідує діяльність керівництва Держкіно і кіностудії імені Довженка, попередньо встановивши, що гроші, виділені з бюджету на український кінематограф, переводилися в готівку через фіктивні фірми.

Про це передає ТСН .

Доступ до рахунків Держкіно і підозрілих компаній прокурори отримали в суді Голосіївського району Києва. Таким чином з’ясувалося, що підприємства після отримання фінансування від держави платили неіснуючі послуги фірмам, які переводили гроші у готівку через конвертаційні центри.

Під перевірки потрапили всі, хто протягом останніх трьох років отримував бюджетні гроші – це з десяток кінокомпаній, причетних до розподілу коштів, виділених на розвиток вітчизняного кінематографа.

Експерти кажуть, що два-три продюсера отримують більшу частину всіх асигнувань. Бюджети фільмів завищуються мінімум удвічі, а найчастіше – в чотири або п’ять разів. Завдяки цьому гроші від держави стають прибутком для виробників кінопродукту – і якість роботи і успішність стрічок в прокаті вже для них неважлива.

У списку прокуратури є 14 компаній, серед “Проното фільм”, якою керує Максим Асадчий, а також кіностудії “Інсайт Медіа” і “Директорія кіно”, які належать Володимиру Філіпову – він за кілька років отримав третину всіх дотацій.

Тут слідчі підозрюють схему “пов’язаних осіб”, адже Філіпов свого часу продюсував стрічки Михайла Іллєнка – рідного дядька голови Держкіно Філіпа Іллєнка. І саме компанії Філіпова, за даними досудового слідства, переводили бюджетні кошти в готівку.

“Я не знаю, звідки ви знаєте цю інформацію, але у нас ніякої такої інформації немає. Мабуть, вам прокуратура доповідає оперативніше, ніж нам”, – прокоментував він.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *