Проти адвокатів Януковича порушили кримінальну справу

Київська місцева прокуратура №5 відкрила кримінальне провадження проти адвокатів колишнього президента Віктора Януковича.

Про це із посиланням на прес-службу прокуратури Києва повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Зазначається, що справа порушена за матеріалами Оболонського управління поліції Києва за фактом “перешкоджання групою осіб здійсненню правомірної діяльності захисника, призначеного обвинуваченому Віктору Януковичу за рішенням суду”.

За даними поліції, йдеться про події, які мали місце 16 серпня у приміщенні Оболонського райсуду столиці.

 Відомості за даним фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.397 Кримінального кодексу України (втручання в діяльність захисника чи представника особи).

Як повідомлялося, у четвер в Оболонському районному суді столиці, який розглядає справу про державну зраду Януковича, сталася штовханина за участю адвоката Януковича Віталія Сердюка.

Це трапилося на засіданні 16 серпня.

Адвокат Януковича Віталій Сердюк вкотре заявив, що суд і прокуратура намагаються прискорити процес.

За його словами, безоплатний адвокат Юрій Рябовол, якого виділили Януковичу на минулому засіданні, не має права представляти його інтереси в суді.

 Також Сердюк резюмував, що Янукович відмовився від послуг захисника, наданого державою.

Головуючий суддя Владислав Дев’ятко сказав, що адвокати намагаються зірвати засідання та не хочуть брати участь у процесі.

Він заявив, що безоплатний адвокат Юрій Рябовол, якого виділили Януковичу на минулому засіданні, не має права представляти його інтереси в суді.

Також адвокати відмовлялися допускати Рябовола до засідання.

Однак суд не задовольнив це клопотання. Колегія підкреслила, що особи, яким надається безкоштовний адвокат, не мають права його обирати, і що усіх інших захисників від справи не усували.

Під час перерви адвокати заявили, що подають до поліції заяву вчинення злочину.

Зокрема, вони скаржаться на перешкоджання їхній роботі, на порушення права Януковича на захист, на неправосудне рішення та участь у засіданні особи, яка не має таких повноважень – безоплатного захисника.

Для підготовки заяви про злочин суд дав ще 10 хвилин перерви.

Обвинувачення назвало вчинки адвокатів “повним цирком”, “порушенням присяги адвоката”, “порушенням здійснення та зривом судового засідання”.

“Це шоу адвокатського дна”, – заявив прокурор Руслан Кравченко.

Після закінчення перерви адвокати не зайшли до зали та відмовлялись допускати безоплатного адвоката. Суд знову оголосив перерву та наказав поліції забезпечити участь захисника, наданого державою.

Суду довелося за допомогою поліції забезпечувати участь захисника, наданого державою.