Loading...

МЕНШЕ ДУМАЮЧИХ ЛЮДЕЙ – МЕНШЕ ПРОБЛЕМ ДЛЯ ПОЛІТИКІВ

В Україні  повітря просякло атмосферою еміграції. Виїхати хочуть мільйони. Будь-яка замітка на цю тему приречена на популярність. Навіть оффлайн заходи збирають повні зали. Звичайно, хотіти – не виїхати. Але хотіти виїхати – значить не бути щасливим на нинішньому місці. А які перспективи у країни, коли багато її жителів нещасні?

Вчора я виклав фотографію з американським паспортом і мене привітало більше 50 осіб. Страшно подумати, але громадянство іншої країни – мрія і недосяжне свято для багатьох.

Їдуть за грошима. Їдуть, що ще гірше, не за ними, а не бачачи перспектив. Тільки в моєму оточенні останнім часом виїхали десятки людей. І практично всі вони добре заробляли. В цьому році точно поїдуть ще кілька. Класних. Та що там – офігенних.

Люди, яким розповідали, “та кому ви там потрібні”, отримують візу для обдарованих людей в одній країні. В іншій їм дають податкові пільги. У третій влаштовують дітей в садок без черг і хабарів.

В Естонії працює цілий напрям по хантінгу фахівців з України. Їм є що запропонувати. Вони проводять в Києві заходи, купують рекламу, замовляють PR-публікації в профільних ЗМІ.

У той самий час в Україні – вводять податок на бездіяльність ФОПів і планують скасувати спрощену систему оподаткування. Ту єдину, яка дозволяє в цій країні за 5 хвилин здати звітність і спати спокійно.

Нові державні менеджери і консультанти без зупинки розповідають про якісь реформ і лібералізацію. А в дійсності українцеві все також заборонено купу всього. Заборонено користуватися послугами іноземних банків – до його послуг Михайлівський і компанія. Заборонено зберігати чесно зароблену валюту – він зобов’язаний продавати її за заниженим курсом. Заборонено купувати авто в Європі за нормальною ціною – адже він може купити Таврію за ці гроші. Та що там – в 21 столітті йому все ще заборонено продавати землю. Адже він бидло і не впорається з такою відповідальністю.

Прогресивні держави давно зрозуміли, що найцінніший актив сьогодні – люди. У світі йде божевільна війна за таланти. Конкуренція просто нереальна. Україна не те, що не намагається нікого залучити. Вона не намагається нікого утримати.

Менше думаючих людей – менше проблем для політиків.

Все, що відбувається навколо – нагадує геноцид держави Україна по відношенню до своїх громадян в чистому вигляді.

Artur Orujaliev

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *