Президент: віддам наказ прикордонникам не пускати спостерігачів від РФ в Україну

Президент України Петро Порошенко заявив, що віддасть наказ Державній прикордонній службі України не пускати спостерігачів від РФ на президентські вибори 2019 року.

Про це він сказав в ефірі телеканалу ICTV, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Я, як президент України, віддам наказ, як верховний головнокомандувач, Держприкордонслужбі України не пустити (спостерігачів від Росії – ред.). І гарантую вам і українському народу, що наказ верховного головнокомандуючого буде виконаний”, – підкреслив Порошенко.

Президент заявив, що РФ буде намагатися вплинути на волевиявлення громадян України, але їй це не вдасться.

 “Він (президент РФ Володимир Путін – ред.) вважає, що буде набагато дешевше підірвати стабільність України зсередини і забезпечити свій вплив на волевиявлення українських громадян і через механізми медійної підтримки, і через механізми фінансового втручання, і через організаційні методи, через п’яту колону.

І на церкву були свої плани. Ми не дамо цього зробити, так як ми не дали цього зробити в травні 2014 року, як не дали цього зробити в жовтні 2014-го. Ми тоді були значно слабшими, і ми не дамо цього зробити зараз. Ми захистимо Україну” , – заявив він.

“Вибори повинні бути вільними і справедливими. Вибір людей повинен бути захищений. Україна повинна  в цих президентських і парламентських виборах пройти тест на демократію”, – підкреслив глава держави.

Порошенко зазначив, що найвищою оцінкою його роботи, як президента і верховного головнокомандувача, була заява Путіна, що “вони будуть раді будь-якому кандидату, крім Порошенко”.

“Не дочекаєтесь”, – додав він.

Президент Петро Порошенко переконаний, що українці вже навчилися відрізняти популізм і не вірять йому, а тому зроблять відповідальний вибір під час голосування за кандидатів на найвищу посаду в державі.

Про це повідомляється на сайті адміністрації президента.

“Я переконаний, що Україна ще продемонструє Європі відповідальний вибір, як українці вміють перемагати популізм”, – сказав глава держави.

Петро Порошенко зауважив, що період проведення виборчих кампаній – це час, “коли квітне популізм”. Він зазначив, що наслідки популізму наочно продемонстровано у Венесуелі і це широко висвітлюють на телеканалах всього світу.

Глава держави особливо наголосив, що сьогодні небезпека популізму існує і в Україні. Однак, зауважив він, це не є унікальним явищем для України – небезпека популізму є зараз по всій Європі.

Петро Порошенко нагадав, що Європі вже багато разів пророкували розпад, кризу та крах. Зокрема, під час виборів у країнах ЄС у 2016 та 2017 роках, коли прогнозували перемогу популістів у Німеччині, Національного фронту у Франції, націоналістичних, популістичних, проросійських партій в Австрії тощо. Однак, нагадав Президент, незважаючи ні на що ці прогнози не виправдалися.

“Я сказав, що цього не буде. Я вірив у відповідальний вибір народів Європи, європейських людей і перемогу на виборах Європарламенту. Саме так і сталося. Незважаючи на шалені рейтинги (таких партій – ред.) до виборів, цього не відбулося. Бо це є відповідальний вибір. Вибір європейських країн, який базується на цінностях”, – зазначив він.

Саме тому Глава держави підкреслив, що вірить у перемогу над популізмом в Україні.

“Я особисто як Президент України і як Верховний Головнокомандувач є 100% оптимістом. Не можна перемагати в бою, якщо ти не віриш в перемогу. Все марно, якщо командир не здатен поставити завдання, забезпечити його виконання і знати, що він переможе. Ці закони працюють не лише на війні, але й в економіці також”, – сказав він.

Нагадаємо:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *