Президент про те, коли чекати на повернення політв’язнів з Росії і Криму

Президент України Володимир Зеленський в ефірі шоу “Право на владу” заявив, що питання звільнення українськиї громадян, які утримуються в Росії і в окуповному Криму, обговорюватиметься після обміну полоненими на Донбасі.

Зеленський: Ми проговорили з президентом Російської Федерації, що нам потрібно вирішити питання з громадянами України, які перебувають на території Росії та на території Криму. Це буде інший трек. Я думаю, його обговорюватимемо після обміну всіх узгоджених на всіх узгоджених”

 Зеленський повідомив, що підготовка обміну полоненими почнеться 18 грудня під час зустрічі ТКГ в Мінську.

 Після зустрічі у Нормандському форматі президент Володимир Зеленський заявив, що новий обмін утримуваними особами проходитиме у три етапи, на першому можуть повернутися 72 людини.

Нагадаємо:

  • 9 грудня 2019 року, після трирічної перерви, лідери “нормандського формату” – України, Росії, Німеччини та Франції – зустрілися в Парижі на переговори щодо повернення миру на Донбасі. Для Володимира Зеленського вони були першими, а загалом шостими.
  • За результатами всіх зустрічей в Офісі президента України заявили, що переговори у “нормандському форматі” між лідерами України, Франції, Німеччини та Росії пройшли “дуже успішно”. В офіційному комюніке за результатами зустрічі вказано, що сторони вірні Мінським домовленостям від 5 вересня й 19 вересня 2014 року, а також комплексу заходів від 12 лютого 2015 року.
  • Мандат спеціальної моніторингової місії ОБСЄ домовилися розширити до цілодобового моніторингу.
  • На брифінгу Зеленський повідомив , що в рамках Нормандського саміту сторони домовились про обмін утримуваними особами за принципом “всіх на всіх” до 31 грудня 2019 року та розведення ще у трьох пунктах на лінії зіткнення на Донбасі.
  • Він дав зрозуміти, що Україна не поступиться своїми територіями заради компромісів, не погодиться на федералізацію, не допустить впливу на свою зовнішню політику.