Loading...

Повстанці відмовилися вважати Росію гарантом миру в Сирії

У заяві більше 30 груп повстанців сказано, що РФ не має права виступати посередницею в мирному процесі, так як є співучасницею військових злочинів режиму Асада.

Помірні групи сирійських повстанців заявили, що відмовляють Росії в праві брати участь в будь-яких мирних ініціативах в Сирії. Російська сторона виступила “партнером” режиму сирійського президента Башара Асада в “справі знищення міста Алеппо”, сказано в заяві, підписаній 30 групами повстанців і поширеному в неділю, 25 вересня. На думку опозиціонерів, будь-який мирний процес буде марним, поки бої не припиняться повністю, а поставки гуманітарної допомоги під егідою ООН не повернуться до нормальних. У той же час підтримувані Росією бомбардування оточеного Алеппо підривають мирний процес, йдеться в тексті документа, який наводить агентство Reuters.

Повітряну військову операцію, що забрала безліч життів протягом декількох минулих днів, повстанці назвали безпрецедентною. “Росія не може виступати спонсором світу, оскільки була співучасницею злочинів проти нашого народу, скоєних режимом”, – сказано в заяві. Збройні групи опозиціонерів стверджують, що підтримувані Москвою війська сирійської армії застосовували напалм і хімічну зброю.
Згідно з даними Сирійського наглядової ради з прав людини, що базується в Лондоні, з моменту завершення режиму припинення вогню 19 вересня в обстрілі і бомбардуваннях в Алеппо і його околицях загинули 213 мирних жителів.
Повстанці відвойовують територію
Правозахисна організація також повідомила, що рано вранці 25 вересня повстанці відвоювали у військ Дамаска один з районів Алеппо, захоплений сирійською армією напередодні. Йдеться про частково заселеному таборі палестинських біженців Хандарате, який примикає до траси “Кастелло” – основної магістралі поставок в обложені армією Асада райони Алеппо. Урядові війська захопили цю трасу і взяли в облогу раніше підконтрольні повстанцям території із загальним населенням близько 250 000 чоловік.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *