Повністю реформовано 128 державних і комунальних друкованих видань

Станом на 12 грудня реформовано 128 державних і комунальних друкованих ЗМІ, з них 114 видань, які вибрали перший етап реформування. Усі вони зберегли назву, цільове призначення, мову видання та тематичну спрямованість.

Про це повідомив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко під час обговорення підсумків другого року реформування друкованих ЗМІ, організатором якого став Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) у партнерстві з Музеєм-архівом преси за підтримки Уряду Швеції, інформує прес-служба відомства.

Всього до 1 січня 2019 року процес реформування мають пройти 720 державних і комунальних друкованих ЗМІ.

За словами Олега Наливайка, очікується, що на кінець січня 2018 року вже повністю реформуються близько 200 видань. Лідером у реформуванні друкованої преси є Сумська область. Там реформовано 45 відсотків всіх комунальних друкованих видань.

Водночас у Київській та Закарпатській областях остаточно не реформовано жодної газети.

За словами юриста ЦЕДЕМ Катерини Кулини, у Сумській області, яка є лідером реформування, дотації газетам з місцевих бюджетів були найнижчі, складали всього 2%.

Водночас, у Києві дотації були на рівні 57,9%. Тобто ті видання, які отримували менше дотацій, готові самі швидше вийти на ринок, не відчувають залежності, а ті, хто міцно тримається за дотації, не поспішають виходити з-під контролю державної і місцевої влади», – сказала вона.

Додамо, що реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ – одна із ключових медіареформ в Україні. Вона має на меті забезпечити незалежність преси від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, стимулювати справедливу конкуренцію та розвиток регіональних ЗМІ