Посол США: Україна не повинна сприймати підтримку США і ЄС як належне
Підтримка України Сполученими Штатами Америки та країнами Євросоюзу є досить потужною, але ця єдність не повинна сприйматися як належне, вона має підкріплюватися успіхами нашої країни в її внутрішній політиці. Про це заявила посол США в Україні Марі Йованович, передає Укрінформ.
“У світі сьогодні відбуваються серйозні зміни. Але хочу підкреслити, що в Сполучених Штатах існує консенсус обох партій щодо політики щодо України, серед американців, які стежать за цими питаннями, існує дуже потужна підтримка України. Надзвичайно потужною є підтримка України і в Європі, але я хотіла б сказати, що ця єдність не повинна сприйматися як належне – будь-яка нова адміністрація постійно оцінює, що відбувається в світі і де необхідно докладати зусилля. Вони повинні бути впевнені, що їх участь в тих чи інших подіях принесе успіх “, – сказала Йованович.
Вона додала, що, на її думку, Україна має історію позитивних змін, але нашій країні потрібно серйозно задуматися над тим, як продовжувати підтримувати цей позитивний імідж і позитивну історію. “Я хотіла б підкреслити: Україна має хорошу історію, яку вона може розповісти світу, але вона повинна спиратися на реальні позитивні факти, поліпшення стратегічної комунікації та чіткий позитивний наратив. Україна повинна розповідати не тільки про протистояння з Росією, хоча це теж важливо, а що відбувається в країні і чому це добре “, – зазначила посол США.
За словами Йованович, для збереження позитивного іміджу в світі Україні потрібно продовжувати бути конструктивним проактивним партнером в мінському процесі, який принесе мир в цю частину світу. “Це абсолютно критично”, – зазначила вона.
Крім того, на її переконання, Україні необхідно не тільки продовжувати, але і інтенсифікувати реформи, зокрема антикорупційну, і це теж “абсолютно критично”, оскільки позитивно відіб’ється на внутрішній політиці і економіці, а також допоможе привернути увагу зовнішніх інвесторів. Йованович зазначила, що свою позитивну історію Україна повинна поширювати всіма можливими каналами. Вона уточнила, що мова не тільки про традиційні медіа, оскільки ті ресурси, до яких звертаються люди, постійно змінюються.