Порошенко пообіцяв незабаром подати кандидатури членів ЦВК
Всі члени ЦВК мають пройти спецперевірку, згідно з чинним законодавством
Президент України Петро Порошенко 17 січня під час зустрічі з представниками неурядових організацій пообіцяв найближчим часом внести до парламенту кандидатури нових членів Центральної виборчої комісії (ЦВК). Про це написала координатор виборчих програм громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська у Facebook.
«Чинна комісія є «кривою качкою» (не образа, якщо так навіть останній рік каденції американських президентів називають) і не здатна до внутрішніх реформ, а також підготовки до важких виборів 2019 року. Президент обіцяв, що подання ось-ось відбудеться», – зазначила вона.
Порошенко у червні 2016 року запропонував Раді призначити на посади у ЦВК 11 кандидатів: Аллу Басалаєву, Михайла Вербенського, Романа Гребу, Ольгу Желтову, Олега Конопольського, Світлану Кустову, Ольгу Лотюк, Віталія Плукаря, Євгена Радченка, Надію Синицю і Леонтія Шипілова.
Раніше стало відомо, що президент України Петро Порошенко найближчим часом внесе до Верховної Ради подання про призначення членів Центральної виборчої комісії.
На цій же зустрічі Президент України Петро Порошенко заявив, що готовий прийняти до уваги рекомендації Венеціанської комісії щодо проекту закону про антикорупційний суд.
Про це у своєму Facebook повідомив виконавчий директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин.
Порошенко допускає, що законопроект можна буде удосконалити під час розгляду в парламенті, але виступає проти ультиматумів щодо положень законопроекту.
“Дискусії щодо окремих положень в парламенті доцільні, ультиматуми з будь-якого боку – ні. Загальна мета – повна відповідність законодавству і рекомендаціям Венеціанської комісії. Але тільки її”, – зазначив Юрчишин.
Порошенко також виступив за ухвалення законодавства про антикорупційний суд до березня поточного року.
За словами Юрчишина, президент підтримує скасування декларування для антикорупційних активістів.
“Скасування декларування для антикорупційних активістів. Президент однозначно за. Його політична сила вкотре вносить це питання в порядок денний. Так, політики вимагають ширшого звіту для громадських організацій, але який саме це має бути звіт – треба узгодити з ГО. Чи в парламентській дискусії, чи в інший спосіб. Але теж не відкладаючи до квітня”, – вважає виконавчий директор TI.
Юрчишин стверджує, що Порошенко пообіцяв підписати законопроект №4738-д про моніторинг публічних закупівель. Він розширює повноваження Державної аудиторської служби України у сфері моніторингу публічних закупівель. У Prozorro його назвали “ще одним кроком для підвищення ефективності та зменшення корупційних схем”.
Як повідомила шеф-редактор ГО “Детектор медіа” Наталія Лігачова, під час зустрічі відбулась також дискусія про Суспільне мовлення, зокрема, про його недофінансування. За її словами, президент пообіцяв підтримати належне фінансування.
Порошенко звернув увагу на те, що в Західній Європі вже перейнялися боротьбою на законодавчому рівні з дезінформацією і фейками в ЗМІ і Україні теж потрібно діяти в цьому напрямку. Він зажадав створити і публічно презентувати принципи редакційної політики НСТУ за типом ВВС.
Лігачова зазначила, що Редакційний Статут НСТУ готується для презентації в лютому.
На зустрічі були присутні представники фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, Міжнародного фонду “Відродження”, “Комітету виборців України”, ГО “Детектор медіа”, ВГО “Громадська мережа “ОПОРА”.
Водночас, як уточнив народний депутат Сергій Лещенко, на зустрічі з боку громадського сектору також були присутні штатні співробітники БПП. У відповідь на критику читачів з приводу складу запрошених, Юрчишин звернув увагу, що списки складалися в АП.
“Видно таке розуміння громадського сектору в БПП. Список же ж АП формував”, – відповів Юрчишин.