Польська служба фінансового нагляду запідозрила українського нардепа в шахрайстві

За інформацією, через шахрайські дії Дениса Дзензерського польський пенсійний фонд зазнав збитків в обсязі 5 млн злотих ($1,225 млн).

Польська служба фінансового нагляду (PFSA) підозрює українського депутата, члена фракції “Народний фронт”, Дениса Дзензерського в обмані інвесторів на Варшавській фондовій біржі (WSE), повідомило польське видання Wschodnik.pl з посиланням на свої джерела.

Служба, спільно з владою Люксембургу, зокрема розслідують справу про нецільове використання підконтрольною депутату компанією WESTA ISIC S.А. (Люксембург) залучених на WSE інвестицій.

“Під час IPO власники холдингу Westa ISIC заявляли про намір направити залучені $45,8 млн на погашення боргів і розвиток виробництва. Замість цього гроші були виведені в офшорні структури і використовувалися для особистого збагачення Дзензерского”, – зазначено в повідомленні.

Крім цього, у Westa ISIC були виявлені систематичні грубі порушення загальноприйнятих стандартів бухгалтерського обліку.

В результаті зазначених шахрайських дій польський пенсійний фонд зазнав збитків в обсязі 5 млн злотих ($1,225 млн за курсом Національного банку Польщі). Дзензерському за відповідні дії загрожує до 5 років позбавлення волі.

Згідно з останнім оприлюдненим звітом Westa ISIC, за дев’ять місяців 2014 року, власником 75% її акцій залишалася кіпрська Vankeria Consultants Limited. В кінці 2012 року Денис Дзензерський, обраний до Верховної Ради за списком партії “Батьківщина”, передав своєму батькові контроль над 100%-ю часткою в цій кіпрській компанії.

У 2014 році керівництво компанії вело переговори з українськими банками, які звернулися в суди з позовами про погашення заборгованостей, про врегулювання їх вимог і реструктуризації кредитного портфеля.

У третьому кварталі 2014 року Westa ISIC почало реорганізацію українських “дочок” з метою передачі всіх бізнес-операцій одній юрособі, однак на початку березня 2015 року рада директорів повідомила, що домовленість так і не була досягнута. Суд в липні 2014 року порушив справу про банкрутство ПАТ “Веста-Дніпро” (в грудні визнав її банкрутом), а в листопаді – справа про банкрутство ТОВ “Веста Індастріал”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *