Loading...

Політика Експерт розкритикувала ініціативу з Банкової

Під амністією капіталів у Верховній Раді намагаються протягти амністію корумпованих чиновників. Про цеGazeta.ua сказала експерт Центру протидії корупції Анастасія Краснопільська.

“Одноразова декларація не звільнить чиновника від подачі електронної. Але будь-яку купівлю хати більшу за доходи у суді не визнають доказом. Довести незаконне збагачення буде неможливо. Кожен, хто подасть таку декларацію, отримає державні гарантії, які заблокують розслідування відмивання коштів, зловживання службовим становищем”, – розповіла вона. Такі нововведення не наповнять бюджету, вважає експерт.

“Народні депутати говорять, що законопроектом амністують капітали. Запропонують всім, хто має неоподатковані активи сплатити податки і уникнути відповідальності за попередню несплату. Так і бюджету добре і люди почнуть із чистого листа податкове життя. Однак це не наповнить бюджет. Більшість людей фактично побояться декларувати. Це зроблять тільки ті, хто хоче гарантій по не розслідуванню інших тяжких злочинів. У першу чергу корумповані чиновники”, – пояснила громадський діяч.

“Ініціатива спущена з Адміністрації президента. Або точно з нею узгоджена. Насправді, це високе політичне рішення”, – зауважила експерт.

За повідомленням ЗМІ, податковий комітет Верховної Ради розробив проект змін до Податкового кодексу та низки інших законів. Документ ще не зареєстрований у парламенті.

Кожному пропонується заповнити одноразову податкову декларацію і самостійно визначитись, яке майно не оподатковане. Заплатити 5% його вартості. Одноразове декларування пропонують запустити з 1 жовтня по 31 грудня.

Більше двох тижнів тому запрацювала система електронного декларування. Протягом 60 днів подати декларації зобов’язані близько 50 тис. високопосадовців.

Чиновники мають заповнити документ про майно, доходи, витрати та фінансові зобов’язання за минулий рік.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *